VID ierēdņiem likumā nosaka prasību pēc nevainojamas reputācijas

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdņiem turpmāk tiks izvirzīta arī prasība pēc nevainojamas reputācijas, nosaka šodien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu".

Kā informēja parlamenta Preses dienestā, par VID ierēdni patlaban var būt persona, kura atbilst Valsts civildienesta likumā noteiktajām prasībām, un saskaņā ar akceptētajām izmaiņām ierēdnim būs jābūt arī nevainojamai reputācijai.

Izmaiņas pieņemtas, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību VID ierēdņiem un maksimāli nevainojamu dienesta darbību

nodokļu administrēšanas jomā, ņemot vērā, ka ierēdņi ir nodarbināti amatos, kuros tie ir pakļauti dažādiem korupcijas riskiem, ierobežojumiem un aizliegumiem, teikts akceptēto grozījumu anotācijā.

Personu, kuras pieteiksies vakantajam ierēdņa amatam VID, pārbaudes veiks Iekšējās drošības pārvalde, savukārt ierēdņu atbilstības

pārbaudi nevainojamai reputācijai VID sāks tikai tad, ja tiks saņemta attiecīga informācija vai konstatēti fakti par tās apšaubīšanu.

Ar grozījumiem veikti arī citi VID darba pilnveidojumi, tostarp noteikts, ka dienests lemj par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu, nostiprinātas plašākas tiesības veikt preču fizisko apskati un paraugu izņemšanu ekspertīžu laikā, kā arī noteiktas tiesības VID ierēdņiem pārbaužu laikā fotografēt un veikt audio un videoierakstus.

Uz augšu