Parīzē, iestājoties tumsai, protesti turpinās, policija izmanto asaru gāzi

TVNET/LETA
Parīzē, iestājoties tumsai, protesti turpinās, policija izmanto asaru gāzi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Protesti Francijā; policija izmanto asaru gāzi.
Protesti Francijā; policija izmanto asaru gāzi. Foto: ZAKARIA ABDELKAFI / AFP

Parīzē policija pielietojusi asaru gāzi, lai izklīdinātu demonstrantus, kas iesaistījušies nekārtībās un sākuši dauzīt veikalu skatlogus, kā arī aizdedzinājuši kādu automobili, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP korespondenti.

Kā ziņots, arodbiedrībām uzsākot plašus protestus pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, lielu daļu Francijas ceturtdien paralizējuši streiki.

Vienlaikus tūkstošiem cilvēku visā valstī izgājuši ielās, un kopumā plānotas aptuveni 250 demonstrācijas.

Parīzē sadursmes sākušās netālu no Republikas laukuma galvaspilsētas austrumdaļā. Nekārtību cēlāji apgāzuši celtnieku vagoniņu, kam pielaiduši uguni. Policija ziņo, ka Parīzē līdz šim aizturēts 71 cilvēks.

Iestājoties tumsai, demonstrācijas Parīzē turpinās

Saskaņā ar AFP aplēsēm, kas pamatotas ar policijas sniegtajiem datiem, visā Francijā, neskaitot Parīzi, ielās izgājuši vismaz 450 000 cilvēku. Tikmēr arodbiedrība CGT vēsta, ka galvaspilsētā demonstrācijās piedalās 250 000 cilvēku. Arodbiedrību organizētajiem streikotājiem pievienojušies arī "dzelteno vestu" kustības aktīvisti.

Taču eksperti brīdina, ka gadījumā, ja arodbiedrības zaudēs kontroli pār protestiem, tie var novest pie vardarbības.

Par sadursmēm saņemtas ziņas arī no Nantes, kur ielās izgājuši aptuveni 20 000 cilvēku un policija pielietojusi asaru gāzi pret visradikālāk noskaņotajiem protestētājiem, kas pārstāv tā dēvēto "melno bloku".

Sadursmes starp policiju un demonstrantiem notikušas arī Lionā, kur drošības spēki arī bijuši spiesti pielietot asaru gāzi. Protesti pārsviedušies arī uz Francijas aizjūras teritorijām, un, piemēram, Reinjonas galvaspilsētā Sendenī ielās izgājuši aptuveni 3000 cilvēku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu