Kratīšanas laikā izņemts ierocis, kas izskatās kā pildspalva

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki pasta sūtījumā atklājuši tabletes, kas satur bīstamu psihotropo vielu buprenorfīnu, bet kratīšanā dienests uzgājis paštaisītu ieroci, kurš izskatās kā pildspalva, informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki šā gada oktobrī, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklājuši, ka no Francijas, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus, Latvijā tika ievesta ļoti bīstama psihotropā viela – baltas krāsas ovālās formas 336 tabletes “Subutex”, kas satur 2,6880 g buprenorfīna.

Kriminālprocesa ietvaros, šā gada decembrī pie divām personām (Latvijas iedzīvotājiem), pret kurām uzsākts kriminālprocess, tika veiktas vairākas kratīšanas kuru laikā izņemti divi ieročiem līdzīgi priekšmeti, no kuriem viens ir paštaisīts un izskatās kā pildspalva, kā arī patronām līdzīgi priekšmeti.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā uzsākts kriminālprocess par psihotropo vielu kontrabandu. Vienlaikus VID norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Dienestā arī uzsver, ka svarīgi apzināties - pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

VID kopumā 2018.gadā izņēmis 6,7 tonnas narkotisko, psihotropo vielu vai to prekursoru, savukārt šogad izņemtas jau aptuveni 7,2 tonnas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu