T, 17.08.2022.

Franči turpina streikot

TVNET/LETA/THE LOCAL
Franči turpina streikot
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Francūži turpina streikot
Francūži turpina streikot Foto: Reuters/ScanPix

Protestējot pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, arodbiedrības, kas pārstāv Parīzes sabiedriskā transporta sistēmas darbiniekus, paziņojušas, ka turpinās streiku vismaz līdz ceturtdienas beigām.

Taču arodbiedrība RATP paziņojusi, ka streikos līdz piektdienai un neizslēdz iespēju turpināt streiku arī nedēļas nogalē un nākamajā nedēļā.

Pārējās arodbiedrības nolēmušas streikot līdz ceturtdienas beigām, taču var izlemt streiku turpināt, ja arodbiedrības un valdība nespēs panākt kompromisu jautājumā par pensiju sistēmas reformu.

Makrons vēlas ieviest universālu pensiju sistēmu, kas nomainīs pašreizējos 42 "īpašos režīmus", ko bauda dažādās nozarēs strādājošie, sākot ar dzelzceļniekiem un enerģētikas sektorā strādājošajiem un beidzot ar advokātiem un Parīzes opernama darbiniekiem.

Šīs atsevišķās sistēmas attiecīgajā nozarē strādājošajiem bieži garantē lielākas pensijas un agrāku pensionēšanos.

Taču arodbiedrības norāda, ka reformas ietekmēs arī miljoniem strādājošo privātajā sektorā, spiežot tos strādāt arī pēc 62 gadu vecuma sasniegšanas, ja tie vēlēsies saņemt pilnu pensiju, kas savulaik tiem apsolīta.

Liela daļa Francijas sabiedrības atbalsta streikotājus. Aptauja, kas tika veikta pirms streiku sākuma, liecināja, ka streikotājus atbalsta 60% aptaujāto. Citā aptaujā, kas tika veikta vēlāk, atbalsts bija 52%.

Taču ne visi ir apmierināti ar streika radītajām neērtībām.

"Tas paralizē visu valsti. Es nevaru atbalstīt streiku šādos apstākļos. Tas traucē cilvēkiem, kuriem ir jāiet uz darbu," intervijā ziņu aģentūrai "The Local" sacīja kāda 29 gadus veca parīziete.

Neapmierināti bija arī kāds pensionārs un tūrists no Kanādas, ar kuriem sarunājās "The Local".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu