Prāgā desmitiem tūkstoši cilvēku protestē pret premjeru Babišu

FOTO: MICHAL CIZEK / AFP

 Desmitiem tūkstoši cilvēku otrdien izgāja Čehijas galvaspilsētas Prāgas ielās, protestējot pret premjerministru Andreju Babišu.

Kustība "Miljons demokrātijas brīžu" lēš, ka demonstrācijā Prāgas Vāclava laukumā piedalījušies 60 000 līdz 80 000 cilvēku, savukārt policija norāda, ka piedalījušies 50 000.

"Ej ellē, Babiš!" un "Atkāpies" bija lasāms protestētāju plakātos.

Premjerministrs izmanto valsti savam labumam, sacīja protesta kustības vadītājs Mikulašs Minaržs.

FOTO: MICHAL CIZEK / AFP

Iepriekšējā demonstrācijā novembra vidū piedalījās ceturtdaļmiljons cilvēku. Nākamā demonstrācija plānota nedēļas laikā.

Populistiskās partijas "Neapmierināto pilsoņu akcija" (ANO) dibinātājs Babišs vienlaikus ir viens no bagātākajiem cilvēkiem Čehijā, un viņa pretinieki, kas pieprasa premjera atkāpšanos, uzskata, ka, būdams gan valdības vadītājs, gan uzņēmējs, viņš atrodas interešu konfliktā.

Babišs tiek apsūdzēts arī par Eiropas Savienības (ES) līdzekļu izkrāpšanu.

Babišs, kas pats ir bijušais komunists, tiek apsūdzēts arī par to, ka savulaik bijis komunistiskā režīma slepenpolicijas ziņotājs, lai gan viņš to kategoriski noliedz.

Kustība "Miljons demokrātijas brīžu", kas rīko protesta akcijas, pieprasījusi Babišam vai nu atrisināt pastāvošo interešu konfliktu, vai arī atstāt premjera amatu.

Jau jūnijā, pieprasot premjera demisiju, Prāgā uz mītiņu pulcējās aptuveni 250 000 cilvēku, un tā tika atzīta par lielāko demonstrāciju, kāda pieredzēta kopš Samta revolūcijas laikiem.

Daudzos sašutumu izraisa arī apstāklis, ka šobrīd ANO veidotajai mazākuma valdībai parlamentāro vairākumu nodrošina komunisti, kas, pateicoties Babišam, pirmo reizi kopš 1989.gada ieguvuši politikā zināmu ietekmi.

Uz augšu