Kariņš izveidojis darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Aivars Lembergs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai pēc tam, kad ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) iekļāvis Ventspils brīvostas pārvaldi sankciju sarakstā, informēja premjera birojā.

Kariņa rīkojumā teikts, ka darba grupa izveidota, lai veicinātu efektīvu darbības koordināciju un nodrošinātu Ventspils brīvostas nepārtrauktu darbību un samazinātu korupcijas riskus, tādējādi mazinot ASV noteikto sankciju ietekmi uz Latvijas tranzīta sistēmu un tautsaimniecību kopumā.

Ar rīkojumu noteikts, ka darba grupu vadīs Linkaits un tās sastāvā strādās finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), kā arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Tāpat darba grupā darbosies Ministru prezidenta biroja vadītājs Jānis Patmalnieks, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, kurš darbu amatā sāks 21.decembrī, Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile un Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Jau vēstīts, ka OFAC pirmdien, 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, proti, līdz 2020.gada 8.janvārim, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz Lembergu šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Uz augšu
Back