Sākušās pārrunas ar ASV par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas institūcijas jau sākušas pārrunas ar ASV par iespējamajiem risinājumiem, lai sankcijas, kuras ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) vērsis pret Ventspils brīvostu, tiktu atceltas, informē Valsts kancelejā.

Jau ziņots, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien sasaucis pirmo darba grupas sēdi Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai pēc tam, kad OFAC iekļāvis Ventspils brīvostas pārvaldi sankciju sarakstā, aģentūra LETA noskaidroja Satiksmes ministrijā.  

Darba grupas sēde notiks plkst.13 ministrijas telpās.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien izdevis rīkojumu par šādas darba grupas izveidi.

Kariņa rīkojumā teikts, ka darba grupa izveidota, lai veicinātu efektīvu darbības koordināciju un nodrošinātu Ventspils brīvostas nepārtrauktu darbību un samazinātu korupcijas riskus, tādējādi mazinot ASV noteikto sankciju ietekmi uz Latvijas tranzīta sistēmu un tautsaimniecību kopumā.

Ar rīkojumu noteikts, ka darba grupu vadīs Linkaits un tās sastāvā strādās finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), kā arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Tāpat darba grupā darbosies Ministru prezidenta biroja vadītājs Jānis Patmalnieks, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, kurš darbu amatā sāks 21. decembrī, Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile un Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Jau vēstīts, ka OFAC pirmdien, 9. decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam un ar viņu saistītām struktūrām.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, proti, līdz 2020. gada 8. janvārim, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz Lembergu šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Uz augšu
Back