Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - "Pēc kara. Eiropas vēsture pēc 1945. gada"

Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - "Pēc kara. Eiropas vēsture pēc 1945. gada" FOTO: Wikipedia.org

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" atkārtoti klajā laista Tonija Džada (Tony Judt, 1948-2010) grāmata "Pēc kara. Eiropas vēsture pēc 1945. gada", informē izdevniecībā. No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs. 

Viens no slavenākajiem un ietekmīgākajiem britu vēsturnieka Tonija Džada darbiem - visaptverošais mūsdienu Eiropas pētījums “Pēc kara. Eiropas vēsture 1945-2005” - latviski pirmoreiz tika izdots 2007. gadā (“Dienas Grāmata”). Šajā aizraujošajā un vērienīgajā darbā aplūkota ne tikai Eiropas atgūšanās no 2. pasaules kara, komunisma uzvaras gājiens un krišana, bet arī Eiropas Savienības izveidošanās, Irākas karš, atkarība no pasaules lielvarām - ASV un Krievijas, Benedikta XVI ievēlēšana un vēl, un vēl, atspoguļojot Eiropas austrumus un rietumus, kultūru un ģeopolitiku mijiedarbībā - kā tas vienmēr bijis arī īstenībā. Šī ir gan tautu, gan cilvēku vēsture, tā stāsta arī par franču un čehu kino, par patēriņa preču attīstību, par imigrāciju, literatūru, filozofiju un pankroku, par Monthy Python un arhitektūru.

"Pēc kara. Eiropas vēsture pēc 1945. gada" FOTO: publicitātes

“Tā ir ideju vadīta vēsture, un šis paņēmiens vēstures interpretācijā precīzi trāpa mērķī.  Džads izskaidro ne tikai modernā subkontinenta kas un kad, bet - galvenokārt - kāpēc,” tā Boids Tonkīns, Independent.

“Inteliģenta un cilvēcīga pieeja vēsturei…” raksta Normans Deiviss, Guardian.

"Šajā darbā apvienojas pamatīgas zināšanas, noslīpēts stils un vērīgums pret izteiksmīgām detaļām. [..] “Pēc kara” nav tikai Rietumeiropas vēsture. Viens no tā lielākajiem plusiem - šis darbs savij Rietumeiropas un Austrumeiropas vēstures un stāsta gan par lielām, gan mazām valstīm. Šī grāmata ir vēsture savā zenīta punktā,” tā Publishers Weekly.

“Šis pētījums ikvienā lappusē atgādina lasītājam, kā viņš juties, ko darījis, uz ko cerējis, kur piedalījies vai kam ļāvies. Smalki izstrādātās detaļās Džads ir sarakstījis apjomīgu Vecās pasaules iedzīvotāju biogrāfiju,” tā The London Review of Books.

Tonijs Džads

Profesors Tonijs Džads (Tony Judt, 1948-2010), dzimis un mācījies Anglijā, bijis pasniedzējs Kembridžā, Oksfordā, Bērklijā, kā arī bija Ņujorkas Universitātes Remarka institūta profesors Eiropas studijās un šī institūta direktors — slavens akadēmisks vēsturnieks un kaismīgs Eiropas ārpolitikas novērotājs, daudzu grāmatu autors un redaktors. 2012. gadā izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā nāca arī viens no viņa pēdējiem darbiem - esejas par 20. gs. vēsturi “Pārvērtēšana”.

Grāmata pieejama lielākajās grāmatnīcās un izdevniecības mājas lapā.

Uz augšu
Back