Nīderlandes Augstākā tiesa uzdod valdībai samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju

Tiesneša āmurs; ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Nīderlandes Augstākā tiesa piektdien apstiprinājusi iepriekšējo lēmumu, saskaņā ar kuru Nīderlandei ir ievērojami jāsamazina siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisija.

Saskaņā ar šo lēmumu Nīderlandes valdībai līdz 2020.gada beigām jāsamazina siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzums vismaz par 25%, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.

Lietu tiesā ierosināja vides aizstāvju organizācija "Urgenda", apgalvojot, ka zinātnieki un starptautiskā sabiedrība piekrīt, ka šāds solis ir nepieciešams.

Nīderlandes Augstākā tiesas lēmums izbeidz tiesāšanos starp valdību un "Urgenda", vēsta ziņu aģentūra ANP.

"Urgenda" pauda gandarījumu par tiesas lēmumu.

Savukārt Nīderlandes ekonomikas un klimata politikas ministrs Ēriks Vībess sacīja, ka valdība uztvers Augstākās tiesas lēmumu nopietni.

Viņš piebilda, ka būs nepieciešami jauni pasākumi, lai samazinātu emisiju soli pa solim, līdz beidzot tiktu sasniegts 25% mērķis.

Tiesa secināja, ka valdība nav spējusi paskaidrot, kādēļ attaisnota emisijas samazināšana mazākos mērogos. Valdība cenšas sasniegt 20% mērķi, salīdzinot ar 1990.gadu.

Tiesa balstīja savus secinājumus uz ANO Klimata konvenciju un juridiskajām prasībām, saskaņā ar kurām valdībai jāaizsargā valsts pilsoņu dzīvības un labklājība saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

Uz augšu