Erdogans: Eiropa jutīs jauno bēgļu vilni

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans

FOTO: EPA/Scanpix

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans svētdien paziņojis, ka valsts viena pati nespēs tikt galā ar jauno bēgļu vilni, desmitiem tūkstošu sīriešu pametot Krievijas uzlidojumiem pakļauto Sīrijas Idlibas provinci.

"Ja vardarbība pret Idlibas provinces cilvēkiem netiks apturēta, šis [bēgļu] skaits vēl vairāk pieaugs," norādījis Erdogans. "Tādā gadījumā Turcija viena pati neuzņemsies šādu migrācijas slogu.

Šobrīd Turcijā jau atrodas gandrīz 3,7 miljoni reģistrētu sīriešu bēgļu, un Ankara jau iepriekš brīdinājusi, ka nespēj izturēt šādu slogu.

"Negatīvās sekas spiedienam, kam tiksim pakļauti, jutīs arī visas Eiropas valstis, īpaši Grieķija," brīdinājis Erdogans.

Viņš apsūdzējis Eiropas Savienību (ES), ka joprojām nav saņēmusi sešus miljardus eiro, ko Brisele solījusi apmaiņā pret nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu uz Eiropu.

Tikmēr ES, kā arī ASV kritizē Turcijas iebrukumu Sīrijas ziemeļdaļā, norādot, ka vēršanās pret kurdu kaujiniekiem vēl vairāk destabilizē situāciju pilsoņkara plosītajā valstī.

"Mēs aicinām Eiropas valstis izlietot savu enerģiju, lai apturētu slaktiņu Idlibā, nevis cenšoties iedzīt stūrī Turciju par leģitīmajiem soļiem, kas sperti Sīrijā," uzsvēris Erdogans.

Uz augšu