Divu nedēļu laikā Sīrijas ziemeļrietumus pametuši 235 000 iedzīvotāju

FOTO: SIPA/Scanpix

Saistībā ar gaisa triecienu pastiprināšanu pret pēdējo nemiernieku bastionu divu nedēļu laikā savas mājas Sīrijas ziemeļrietumos pametuši vairāk nekā 235 000 cilvēku, piektdien paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

Sīrijas valdība un tās sabiedrotā Krievija mēnešiem ilgi ir vērsusi plašu ofensīvu pret nemierniekiem Idlibas provincē, tādēļ bēgļu gaitās devusies tūkstošiem cilvēku. Šomēnes triecieni veikti tās dienvidu pilsētās.

ANO Humāno lietu koordinācijas birojs (OCHA) paziņoja, ka 12.-25.decembrī cilvēki īpaši aktīvi devās prom no Maarat en Nuumānas un citām pilsētām Idlibas dienvidos.

Galvenokārt šie cilvēki pārvietojas uz pilsētvides centriem ziemeļos, piemēram, Arīhu, Serākibu un provinces galvaspilsētu Idlibu, kā arī nometnēm, kas provincē izvietotas pie Turcijas robežas, piebilda birojā.

Daļa cilvēku bijuši spiesti atrašanās vietu mainīt vairākkārt, piemēram, tie, kas aizbēga no Serākibas un pēc tam sāka pārvietošanos tālāk uz ziemeļiem.

Tūkstošiem cilvēku aizbēguši uz Sīrijas ziemeļos esošās Alepo provinces pilsētām Afrīnu un Bābu, bet desmitiem ģimeņu devušās uz valdības kontrolētām teritorijām Alepo.

Bašara al Asada valdības spēku ofensīva pret nemierniekiem Hamas un Idlibas provincēs sākās 30.aprīlī. Sīrijas spēki kopš tā laika ir atguvuši teritorijas no nemierniekiem abās provincēs.

OCHA dati liecina, ka no aprīļa beigām līdz augusta beigām no apkaimes prom devušies 400 000 cilvēku.

Uz augšu