Sv, 14.08.2022.

11 gadus pēc Vecrīgas grautiņiem joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām

TVNET/LETA
11 gadus pēc Vecrīgas grautiņiem joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts policijā (VP) joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos.

Pērn vienas personas lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai, kurā sēde nozīmēta 16.janvārī plkst.10.

Pērn pret vienu personu kriminālprocess izbeigts, jo vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pierādīt pirmstiesas procesā nav izdevies un nav iespējams savākt papildu pieradījumus. Process izbeigts VP ar uzraugošā prokurora piekrišanu, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Patlaban pirmstiesas izmeklēšana turpinās pret trīs personām, un šīs lietas atrodas VP.

Jau ziņots, ka iepriekš kopumā par dalību grautiņos tika apsūdzētas 68 personas, no kurām piecas attaisnotas.

32 personām tiesa piemēroja piespiedu darbu, trīs personām naudas sodu. 21 personai piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, bet septiņas saņēma reālu cietumsodu.

2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS "Latvijas balzams" produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu