Parīzē slēgts Eifeļa tornis: darbinieki streiko

TVNET/LETA/AP
Parīzē slēgts Eifeļa tornis: darbinieki streiko
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Dzelzceļa darbinieki, skolotāji, ārsti, advokāti un citu profesiju pārstāvji ceturtdien Francijā pievienojušies protestiem un streikiem pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu. Streikam pievienojušies arī Eifeļa torņa darbinieki.

Valdībai un arodbiedrībām turpinot sarunas par izmaiņām pretrunīgi vērtētajā plānā, Parīzi un citas Francijas pilsētas paralizējuši protesti.

Transporta darbinieku streiks turpinās jau sesto nedēļu, un Parīzē šodien atkal ievērojami traucēta metro satiksme.

Šodien Parīzē slēgts arī tūristu iecienītais Eifeļa tornis, kura darbinieki pievienojušies protestētājiem.

Traucēta arī reģionālo vilcienu satiksme un slēgtas daudzas skolas.

Arodbiedrības arī aicinājušas bloķēt piekļuvi lielajām ostām, tostarp Marseļas ostai.

Jau ziņots, ka Francijas ministri, arodbiedrību un uzņēmēju organizāciju pārstāvji otrdien atsāka sarunu par pensiju sistēmas reformu, bet pagaidām nekāds kompromiss nav panākts.

Pagaidām valdība nav atteikusies no savas ieceres palielināt standarta pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem, pret ko arodbiedrības stingri iebilst.

Makrons vēlas ieviest universālu pensiju sistēmu, kas nomainīs pašreizējos 42 "īpašos režīmus", ko bauda dažādās nozarēs strādājošie, sākot ar dzelzceļniekiem un enerģētikas sektorā strādājošajiem un beidzot ar advokātiem un Parīzes opernama darbiniekiem.

Šīs atsevišķās sistēmas attiecīgajā nozarē strādājošajiem bieži garantē lielākas pensijas un agrāku pensionēšanos.

Arodbiedrības bažījas, ka cilvēkiem nāksies strādāt ilgāk, saņemot mazākas pensijas, un sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka gandrīz puse franču joprojām atbalsta streikus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais