Irākā esošais Latvijas karavīrs: "Ticējām, ka paliksim dzīvi"

FOTO: Ekrānšāviņš

Uz Kuveitu no Irākas pārvietotie seši Latvijas karavīri jau izvietoti militārajā bāzē un nekādus specifisku uzdevumus patlaban neveic, pastāstīja Latvijas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins.

Patlaban tiek sekots līdzi visai informācijai un karavīri attiecīgi ir gaidīšanas režīmā par tālākajiem lēmumiem. "Karavīri ir drošībā un gatavi pildīt tālākos uzdevumus," norādīja Galkins.

Kā Latvijas Televīzijai pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku Latvijas kontingenta komandieris kapteinis Andris Bērziņš, uzbrukuma brīdī viņš un pārējie Latvijas karavīri atradās aptuveni četrus kilometrus no bāzes. 

"Šobrīd visi jūtamies labi. Tas, ko mēs tagad darām, ir – nedaudz atpūtīsimies un pēc tam turpināsim ierasto rutīnu un gatavosimies atsākt apmācīt Irākas drošības spēkus," stāsta Bērziņš, piemetinot, ka pagaidām nav skaidrs, kad būs iespējams atgriezties Irākas bāzē. 

Jau ziņots, ka, tāpat kā Dānija, Igaunija un Lietuva, arī Latvija savus sešus Irākā dienošos karavīrus pārvietojusi uz Kuveitu.

Šāds lēmums pamatots ar vairākiem apsvērumiem - gan drošības dēļ, gan arī ar to, ka patlaban jebkāda veida Irākas spēku apmācības Irākā uz nezināmu laiku ir pārtrauktas.

Minētais nenozīmē, ka tiek pārtraukta Latvijas dalība starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju "Islāma valsts" Irākā.

Latvija Irākā ar savu instruktoru kontingentu īstenoja Irākas drošības spēku apmācību, pilnībā iekļaujoties Dānijas kontingenta sastāvā, kas izvietots Irākas un ASV kopīgi pārvaldītajā militārajā bāzē. Bāze atrodas 160 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes. 

Irāna naktī uz trešdienu raidīja ballistiskās raķetes uz divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, šādi atbildot uz pagājušajā piektdienā notikušo ASV gaisa spēku triecienu, kurā pie Bagdādes starptautiskās lidostas tika nogalināts Irānas ģenerālis Kasems Soleimani.

Tikmēr Latvijas valdība, 14.janvārī lems vai atbalstīt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalības termiņa pagarināšanu starptautiskajā operācijā pret "Islāma valsts" Irākā. Pēc valdības lēmuma gala lēmums būs jāpieņem Saeimai. Valdības un Saeimas lēmuma projekti bija sagatavoti vēl pirms drošības situācijas saasināšanās Irākā.

Uz augšu
Back