Austrālijas ugunsgrēki: klinšu valabijiem nomet vairākas tonnas burkānu

FOTO: EPA/Scanpix

Jaundienvidvelsā dabas rezervāta darbinieki ar helikopteru nometuši vairākas tonnas burkānu un saldo kartupeļu kuplastes klinšu valabijiem, kas apdzīvo nomaļos ugunsgrēku skartos reģionus, vēsta aģentūra "Reuters".

"Papildu pārtika ir viena no galvenajām stratēģijām, ar ko cenšamies nodrošināt tādu apdraudēto sugu kā kuplastes klinšu valabiji izdzīvošanu un atkopšanos," sacīja Jaundienvidvelsas vides ministrs Mets Kīns. "Valabiji lielākoties izdzīvo ugunsgrēkos, taču pēc tam tiem trūkst dabisko pārtikas avotu, jo uguns iznīcinājusi veģetāciju ap klinšainajām vietām, kur tie dzīvo."

Papildu pasākumi būs nepieciešami arī koalām. Apdraudēto sugu komisāre Sallija Boksa lēš, ka Jaundienvidvelsā ugunsgrēkos zaudēti aptuveni 30% no koalu dabiskās vides - eikaliptu mežiem. Koalām ir biezs kažoks un tieksme apdraudējuma situācijās uzrāpties pēc iespējas augstāk, kas savvaļas ugunsgrēkos nostāda lēnīgos dzīvniekus bīstamās situācijās.

FOTO: EPA/Scanpix

"Tiks darīts viss iespējamais, lai glābtu un atjaunotu koalu dzīves vidi. Apsvērsim inovatīvas idejas, piemēram, vai koalas var iedzīvoties vidē, no kurienes tās nav nākušas," sacīja federālā vides ministre Sūzena Leja.

Dzīvniekiem palīdzība tiek piesaistīta vēl citos radošos veidos. Piemēram, adītāji visā pasaulē atsaukušies aicinājumam noadīt segas ugunsgrēkos ievainotajiem dzīvniekiem.

Milzīgie Austrālijas ugunsgrēki aptver vairāk nekā 11,2 miljonu hektāru lielu teritoriju. Lēsts, ka apmēram viens miljards dzīvnieku tajos cietuši vai gājuši bojā. Daudziem draud bads, jo ugunsnelaime nopostījusi pārtikas avotus.

"Šī ir ekoloģiska katastrofa. Katastrofa, kas joprojām turpinās," sacīja finanšu ministrs Džošs Frīdenbergs, apciemojot Portmakvarijas Koalu slimnīcu, kur 45 koalām ārstē apdegumus.

Uz augšu