S, 20.08.2022.

Pērn Rīgas Centrāltirgū izņemts aptuveni pusmiljons nelegālu cigarešu

TVNET/LETA
Pērn Rīgas Centrāltirgū izņemts aptuveni pusmiljons nelegālu cigarešu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (no kreisās) un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte piedalās preses konferencē Rīgas Centrāltirgus teritorijā Gogoļa laukumā, kuras laikā pašvaldības un Valsts policijas pārstāvji iepazīstas ar tirdzniecības būvju demontāžas gaitu un informē par teritorijas turpmāko apsaimniekošanu, policijas darbību un citiem aktuāliem jautājumiem.
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (no kreisās) un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte piedalās preses konferencē Rīgas Centrāltirgus teritorijā Gogoļa laukumā, kuras laikā pašvaldības un Valsts policijas pārstāvji iepazīstas ar tirdzniecības būvju demontāžas gaitu un informē par teritorijas turpmāko apsaimniekošanu, policijas darbību un citiem aktuāliem jautājumiem. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pagājušajā gadā Rīgas Centrāltirgū izņemts aptuveni pusmiljons nelegālu cigarešu, otrdien žurnālistus informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Kopumā Rīgā pērn izņemti aptuveni astoņi miljoni cigarešu. Savukārt visā Latvijā pērn izņemti aptuveni 52,2 miljoni nelegālu cigarešu, kas ir par 28 miljoniem vairāk nekā 2018.gadā.

Šulte kopā ar citām amatpersonām, tostarp, Rīgas mēru Oļegu Burovu (GKR) un iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV) šodien ieradās Rīgas Centrāltirgū, kur sākušies kiosku demontāžas darbi. Šajā tirgus teritorijā daudzus gadus uzdarbojās nelegālo cigarešu pārdevēji.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) žurnālistiem atzina, ka neskatoties uz to, ka policija šajos gados noformējusi tūkstošiem administratīvā pārkāpuma protokolus cigarešu, tirgošanas rūpals turpinājis plaukt. Tagad gan Saeimā ir iesniegti likuma grozījumi, lai šādiem pārkāpējiem paredzētu kriminālatbildību, taču ministrs uzskata, ka "tiek vilkta gumija" un politiķi nesteidzas ar likuma grozījumu pieņemšanu.

Viņš gan pauda cerību, ka Saeimas deputāti tomēr sapratīs problēmas nopietnību un ātri pieņems likuma grozījumus, jo šāda rūpala rezultātā valsts budžetā netiek ieskaitīti miljoniem eiro. "Ir nepieciešams ātri sakārtot vidi un likumdošanu, lai nebūtu šādi papagaiļi ar vodka un sigareti," ironizēja ministrs un piebilda, ka daži rūpala organizatori šajos gados esot kļuvuši par miljonāriem.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrijas (TM) vadītajā Krimināllikuma darba grupā ir panākta vienošanās par to, ka - tāpat kā par nelikumīgiem alkoholiskiem dzērieniem - arī par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju neatkarīgi no apmēra ir nepieciešams noteikt kriminālatbildību, attiecīgi definējot nelikumīgus tabakas izstrādājumus.

TM skaidroja, ka par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju pie jebkuriem apmēriem tiks paredzēta kriminālatbildība, bet būs noteikts tabakas izstrādājumu daudzums, kuru nepārsniedzot - kriminālprocesu pret personu varēs neuzsākt. Taču kriminālprocesu varēs uzsākt arī tad, ja formāli nodarījums atbildīs maznozīmīgumam, bet iepriekš jau vairākas reizes personai kriminālprocess par šo noziedzīgo nodarījumu nebūs sākts.

Tāpat kā par nelikumīgiem alkoholiskiem dzērieniem - arī cigaretēm tiks noteikti dažādi nelegālo tabakas izstrādājumu apmēri, kas paredzēs dažādas sankcijas. Proti, lielā apmērā nelegālā tabakas izstrādājumu realizācija būs tad, ja tās būs - 2000 cigaretes vai 1000 cigarellas, vai 500 cigāri, vai 2500 grami ar smēķējamo tabaku vai tabakas lapām. Savukārt par ievērojamiem apmēriem tiks uzskatīts uz pusi mazāks apmērs. Turpretim par maznozīmīgu apmēru uzskatīs - 20 cigaretes, 10 cigarellas, piecus cigārus un 30 gramus smēķējamās tabakas. 

Paredzēts, ka par liela apmēra realizāciju tiesa varēs piemērot cietumsodu līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par ievērojamu apmēru sods varēs sasniegt līdz trim gadiem aiz restēm, turpretim par nelielu apmēru - līdz vienam gadam. 

Tāpat ziņots, ka pērn 21.novembrī un 22.novembrī likumsargi Centrāltirgus administrācijas ēkā un citviet veica procesuālās darbības, apkarojot akcizēto preču nelikumīgu apriti. Kopumā aizturētas 12 personas. Četrām personām tiesa piemērojusi apcietinājumu.  

Pērn 28.novembrī Rīgas Centrāltirgus vadība uzteica līgumu SIA "Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā", kura pārvaldītajā teritorijā notika minētā kontrabandas apkarošanas operācija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu