Eiropas Investīciju banka piešķirs "Bolt" €50 miljonu finansējumu

FOTO: Reuters / Scanpix

Eiropas Investīciju banka ir parakstījusi riska parāda finansējuma instrumentu ar Igaunijas transporta pakalpojumu platformu "Bolt" 50 miljonu eiro vērtībā, un finansējumu ar savām garantijām atbalstīs Eiropas Stratēģisko Investīciju fonds, aģentūru LETA informēja "Bolt" pārstāvji. 

Finansējuma mērķis ir atbalstīt "Bolt" produktu pētniecību un izstrādi jomās, kur, izmantojot tehnoloģijas, var uzlabot pakalpojuma drošību, uzticamību un ilgtspēju, vienlaicīgi saglabājot augstu uzņēmuma darbības efektivitāti. Tas iekļauj investīcijas esošajos pakalpojumos, piemēram, kopbraukšanā, kā arī tādu jaunu pakalpojumu izveidē kā automašīnu un velosipēdu koplietošana un ēdienu piegāde.

"“Bolt" ir labs piemērs Eiropas izcilībai tehnoloģiju un inovāciju jomā. Mēdz teikt, ka stāvēt uz vietas nozīmē virzīties atpakaļ, un "Bolt" nekad nestāv uz vietas. Banka ar lielu prieku atbalsta uzņēmumu, lai uzlabotu tā pakalpojumus, kā arī dotu iespēju tam attīstīt jaunus pakalpojumu virzienus. Citiem vārdiem, mēs pilnībā paužam savu atbalstu," sacījis Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksandrs Stubs.

Savukārt ES ekonomikas komisārs Paolo Džentiloni uzsvēris: “Igaunija ir Eiropas digitālās transformācijas priekšgājēja. Esmu lepns, ka Eiropa ar Investīciju plāna starpniecību atbalsta Igaunijas transporta pakalpojumu platformas "Bolt" pētniecības un izstrādes stratēģiju, lai izveidotu inovatīvu un drošu pakalpojumu, kas veicinās mobilitāti pilsētās."

"Bolt" līdzīpašnieks Martins Villigs piebildis: “Mobilitāte ir viena no nozarēm, kurā Eiropa tiešām gūst labumu no vietējā līdera, kura vērtības atbilst Eiropas patērētāju un regulatoru vērtībām. Tāpēc priecājamies, ka Eiropas Investīciju banka pievienojas "Bolt" atbalstītājiem, jo tas dod iespēju mums ātrāk virzīties uz priekšu, lai sasniegtu vēl vairāk lietotāju visā Eiropā.”

Eiropas Investīciju banka līdz šim Latvijā  atbalstījusi investīcijas energoefektivitātes uzlabošanā, kas tika īstenotas sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju "Altum". Tā arī sniegusi finansējumu Latvijas valstij transporta infrastruktūras, veselības jomas un lauksaimniecības attīstībai, kā arī nodrošinājusi līdzekļus informācijas tehnoloģiju datu centru izveidei un Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecībai. 

"Bolt", iepriekš pazīstams kā "Taxify", ir  transporta pakalpojumu platforma, kuras mērķis ir padarīt braucienus pilsētā ērtākus, ātrākus un uzticamākus. Uzņēmumu 2013. gadā dibināja Markuss Villigs. "Bolt" investoru vidū ir "Daimler", "Didi Chuxing", "Korelya Capital" un "TransferWise" līdzdibinātājs Tāvets Hinrikuss. Patlaban "Bolt" pakalpojumus izmanto vairāk kā 30 miljoni lietotāju visā pasaulē.  

Eiropas Investīciju banka ir ilgtermiņa aizdevumu iestāde, kas pieder Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tā nodrošina ilgtermiņa finansējumu stabilām investīcijām, lai veicinātu ES mērķu sasniegšanu. Sadarbības ar Latviju laikā banka ir sniegusi atbalstu dažādiem projektiem un ieguldījusi valsts budžetā vairāk nekā 1,4 miljardus eiro. 

Eiropas Stratēģisko investīciju fonds ir Eiropas Investīciju plāna galvenais stūrakmens. Tas nodrošina pirmo zaudējumu garantijas, kas ļauj Eiropas Investīciju bankai ieguldīt riskantākos projektos. Paredzams, ka projektos un līgumos, kas apstiprināti finansēšanai saskaņā ar Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, finansējuma apmērs pārsniegs 458 miljardus eiro, atbalstot vairāk nekā miljonu jaunuzņēmumu un mazo un vidējo uzņēmumu visās ES dalībvalstīs.

Uz augšu