Likvidēs Latvijas Ostu asociāciju

TVNET/LETA
Likvidēs Latvijas Ostu asociāciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Ventspils mērs Aivars Lembergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Sākts Latvijas Ostu asociācijas, kurā līdz šim darbojās ASV sankciju sarakstā iekļautais Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), likvidācijas process, liecina otrdien publicētais paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Biedrības kreditori aicināti iesniegt prasījumus trīs mēnešu laikā no paziņojuma publicēšanas izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Latvijas Ostu asociācijas likvidācijas process sākts 2020.gada 15.janvārī, un par tās likvidatoru iecelts līdzšinējais asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns. 

Līdz šā gada 15.janvārim Lembergs bija asociācijas vienīgais valdes loceklis, jo pērn 29.oktobrī darbu asociācijas valdē atstāja Rīgas brīvostas bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR), kurš ir ievēlēts Eiropas Parlamentā, bet pērn 20.decembrī darbu asociācijas valdē atstāja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks ("Liepājas partija").

Jau ziņots, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pērn 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. 

Savukārt 18.decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā.

Latvijas Ostu asociāciju reģistrēta 1999.gada 31.martā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu