Satiksmes ministrija pirks zemesgabalu lidostas "Rīga" attīstības plānu īstenošanai

FOTO: Zane Bitere / LETA

Satiksmes ministrija (SM) par 62 000 eiro pirks 0,76 hektārus lielu zemes gabalu Rīgā, Gramzdas ielā, kas nepieciešams VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" attīstības plānu īstenošanai, paredz šodien valdībā atbalstītais rīkojuma projekts "Par valsts pirmpirkuma tiesību izmantošanu".

SM skaidro, ka nekustamais īpašums Gramzdas ielā nepieciešams starptautiskās lidostas "Rīga" attīstībai atbilstoši lidostas attīstības plānam 2012.-2036. gadam un tā stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumam.

Nekustamais īpašums atrodas lidosta "Rīga" lidlauka teritorijas robežās. Tā 2020.gada 1.janvārī noteiktā kadastrālā vērtība ir 44 408 eiro, un pirkuma maksa ir 62 000 eiro.

SM skaidro, ka lidosta "Rīga" vēstulē ministrijai ir norādījusi, ka nekustamais īpašums ir vajadzīgs lidostas attīstībai atbilstoši tās attīstības plānam 2012.-2036.gadam un tā stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumam.

Teritorija, kurā atrodas nekustamais īpašums, ir vajadzīga kravas pārvadājumu funkciju nodrošinājumam, tai skaitā, kravas sauszemes transporta stāvlaukumu, muitas angāru, kravu termināļu, gaisa kuģu stāvlaukumu izvietošanai. Savukārt pēc 2036.gada nekustamais īpašums būs nepieciešams lidostas "Rīga" perona infrastruktūras attīstībai.

Kravu pārvadājumu attīstība ir viena no lidostas "Rīga" vidēja termiņa attīstības prioritātēm. Atbilstoši lidostas "Rīga" kravu apjoma attīstības prognozēm, tuvāko septiņu gadu laikā plānots dubultot apkalpoto kravu apjomu un lai šo mērķi varētu sasniegt, nepieciešams sakārtot kravu apkalpošanai atbilstošu infrastruktūru. Nekustamais īpašums ir izmantojams papildus loģistikas centra būvniecībai vai kravu apkalpošanu atbalstošās infrastruktūras - autostāvvietu izbūvei, kas jārealizē laika periodā no 2022.-2025.gadam.

Lidosta "Rīga" ar 2019.gada 23.decembra valdes lēmumu lūgusi SM izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu. SM 10.janvārī pieņēma lēmumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu.

Pēc īpašuma tiesību iegādes tas tiks nodots lietošanā starptautiskajai lidostai "Rīga".

Jau ziņots, ka 2019.gadā lidostā "Rīga" apkalpoja kopumā 7,8 miljonus pasažieru, kas ir par 741 800 jeb 10,5% vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt apkalpoto kravu apjoms sasniedza 27 300 tonnas un tā ir gandrīz puse no visām aviokravām Baltijas valstīs.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Uz augšu
Back