Ja tu nomirsi, kaķis tavu līķi, visticamāk, liks uz kārā zoba

Kaķis pie pusdienu galda

FOTO: Arhīva foto

Kaķumīļi bieži vien skaidro, ka kaķu sniegtais sirsnīgums un kompānija ir iemesls, kāpēc viņi tos iemīļojuši. Tiesa, daudziem nav zināms, ka kaķis pēc saimnieka nāves, visticamāk, ne mirkli nekavēsies notiesāt tā līķi.

Lai arī to bieži uzskata par kaķu nomelnošanas propagandu, kuru izplata suņu mīļi, tomēr izrādās, ka tā, iespējams, ir patiesība un tavs pūkainais Muris patiešām varētu pie tava mirušā ķermeņa sarīkot varenas dzīres.

Visai baisā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Journal of Forensic Sciences”, sniegti jauni pierādījumi par kaķiem-cilvēkēdājiem. Proti, pētījumā dokumentēts gadījums, kad divi kaķi uz kārā zoba lika cilvēka līķus, kas atradās Kolorādo universitātes kriminālistikas pētījumu morgā, kur līķi gaida autopsiju.

Nepārprotiet, pētījuma autori kaķiem šo “maltīti” priekšā nenolika ar nodomu. Atklājums tika veikts nejauši, kad studente un pētījuma galvenā autore Sāra Garsia pētīja novērošanas kameru ierakstus un pamanīja, ka telpā, kur glabājas līķi, ielavījušies divi kaķi. Tie bija acīm redzami iekārojuši tur esošo divu līķu gaļu. Abi kaķi ilgi nevilcinājās un sāka mieloties ar līķu audiem, kas bija vēl agrīnajā pūšanas stadijā. Razbainieki savu mielastu beidza tikai tad, kad no līķu brūcēm sāka izdalīties ķermeņa šķidrumi.

Kaķi, kas katrs mielojās ar savu līķi, nepavisam nebija izlepuši un pie bagātīgās maltītes atgriezās katru vakaru. Izskatījās, ka viņi visvairāk bija iecienījuši pleca un rokas daļas gaļu.

Šie vizuālie pierādījumi pievienojas ziņojumu kopumam, kas sakrājies gadu laikā un vēsta par postažu, ko atstājuši kopā ar cilvēka līķi mājās iesprostoti kaķi un suņi, proti, izsalkuma mocīti, tie ēduši sava saimnieka miesas. Tiek uzskatīts, ka mājdzīvnieki tā dara, kad nav pieejami citi pārtikas resursi, lai gan dažos gadījumos saimnieka notiesāšana notika arī tad, kad mājdzīvnieka bļodiņa bija ēdiena pilna.

Lūk, tāpēc nākamreiz, kad tavs kaķis nolaizīs tavu roku, padomā, vai tas ir aiz mīlestības, vai arī kaķis pagaršo tevi, gaidot lielo dzīru dienu.

Uz augšu