Miris par savu sešu bērnu sišanu Daugavpilī apsūdzētais tēvs

Notiek tiesas sēde; ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Tēvs, pret kuru sākta krimināllieta par savu sešu bērnu sišanu, ir miris, un tiesa turpinās izskatīt lietu tikai pret māti, informēja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Tiesa turpināja skatīt krimināllietu, kurā vecāki apsūdzēti par savu sešu bērnu sišanu, vienam no bērniem arī salaužot kāju. Šodien tiesā nopratināta apsūdzētā.

Taču attiecībā uz vīrieti kriminālprocess izbeigts saistībā ar viņa nāvi.

Krimināllietas iztiesāšana turpināsies 28.janvārī plkst.9. 

Lieta tiesā nonāca 2017.gada 17.februārī. To skata tiesnese Jūlija Baufale.

Kā iepriekš informēja Ģenerālprokuratūra, prokuratūras apkopotie pierādījumi liecina, ka vecāki pret saviem sešiem mazgadīgajiem bērniem izturējās cietsirdīgi un vardarbīgi, mazgadīgajiem nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas.

2015.gada nogalē bērnu māte bērnam liedza ēdienu un dzērienu, bet, kad mazgadīgais, būdams izsalcis, bez atļaujas paņēma sev un noslēpa piena pudelīti un krūzi ķīseļa, viņa visu pārējo bērnu klātbūtnē sāka viņu lamāt un ar metāla kruķi veica vairākus sitienus pa bērna ķermeni, nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Turpinot savas darbības, kas bija vērstas uz bērna mocīšanu, apsūdzētā tīši salauza cietušajam kāju.

Bērnam nodarītie miesas bojājumi tika slēpti.

Bērnu tēvs lietoja fizisku vardarbību pret katru no bērniem, sitot viņiem ar koka nūju pa ķermeni. Bērnu māte vīra darbības nepārtrauca.

Uz augšu