Ķīnā pirmais nāves gadījums ārpus jaunā vīrusa epicentra

Ķīna, vīrietis izsargājas no iespējamas saslimšanas ar jauno vīrusu.

FOTO: NICOLAS ASFOURI / AFP

Ķīnā reģistrēts pirmais gadījums, kad ar jauno koronavīrusu no dzīves aizgājis cilvēks ārpus vīrusa epicentra - Hubei provinces, ceturtdien pavēstīja varasiestādes.

Veselības komisija valsts ziemeļdaļas Hebei provincē, kas ieskauj galvaspilsētu Pekinu, paziņojumā apliecināja, ka 22.janvārī no dzīves aizgājis 80 gadus vecs vīrietis, kuram bijis diagnosticēts jaunais vīruss.

Līdz ar šī cilvēka nāvi kopējais cilvēku skaits, kas no dzīves aizgājuši ar jauno vīrusu, pieaudzis līdz 18.

Ar jauno vīrusu Ķīnā inficējušies vairāki simti. Visi nāves gadījumi līdz šim bija Hubei provincē.

Vīruss sāka izplatīties no Hubei administratīvā centra Uhaņas pilsētas. Amatpersonas uzskata, ka vīrusa izcelsmes vieta ir tirgus, kur notika nelikumīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība.

Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā un Dienvidkorejā. Otrdien tika apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV.

Ķīnas varasiestādēm cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, būtiski satiksmes un sabiedriskā transporta ierobežojumi noteikti kā kā Uhaņā, tā arī vairākās citās Hubei pilsētās, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

Galvaspilsētā Pekinā atceltas plānotās vērienīgās ķīniešu Jaungada svinības.

Cenšoties nepieļaut, ka vīruss izplatās vēl vairāk, varasiestādes mudina Pavasara svētku laikā izvairīties no vietām, kurās ir daudz ļaužu.

Daudzi Ķīnas iedzīvotāji ir atcēluši brīvdienās plānotos ceļojumus, iegādājas sejas maskas un cenšas izvairīties no publiskām vietām, piemēram, nedodas uz kinoteātriem un lielveikaliem.

Uz augšu