Porziņģis met precīzi no tālienes un kaldina "Mavericks" uzvaru

TVNET Sports
Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis agrā piektdienas rītā (pēc Latvijas laika) kaldināja Dalasas "Mavericks" komandas uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 133:125 (45:37, 33:26, 25:27, 30:35) pārspēja Portlendas "Trail Blazers".

Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes un guva 20 punktus (2p. 3/7, 3p. 3/4, soda metieni 5/7).

Latvijas basketbolists izcīnīja 5 atlēkušās bumbas, veica 1 rezultatīvu piespēli, pārtvēra 1 bumbu, bloķēja 2 metienus, pieļāva 1 kļūdu un saņēma 3 piezīmes.

Porziņģim atrodoties laukumā, "Mavericks" iemeta par 14 punktiem vairāk nekā pretinieki. Tas bija dalīts labākais +/- rādītājs komandā, jo +14 bija arī Timam Hārdevejam junioram.

"Mavericks" sastāvā rezultatīvākais bija slovēnis Luka Dončičs, kurš guva 27 punktus un izpildīja 9 rezultatīvas piespēles.

Dončičs šajā mačā trāpīja tikai 2 no 11 tālmetieniem. Slovēnis 20 no saviem 27 punktiem guva jau pirmajā puslaikā.

Vēl Dalasas labā 17 punktus guva Džeilens Bransons un arī Sets Karijs, 15 pievienoja Maksi Klebers, bet 11 iemeta Dorians Finijs-Smits un arī Tims Hārdevejs juniors.

"Trail Blazers" sastāvā 47 punktus iemeta Demjens Lilards, kurš trāpīja 8 no 15 tālmetieniem.

21 punktu guva Trevors Ariza, kuram šī bija pirmā spēle kopš pievienošanās Portlendas komandai, bet 20 iemeta Gerijs Trents juniors.

Savukārt ar 16 punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām atzīmējās Karmelo Entonijs, kurš agrāk bija Porziņģa komandas biedrs Ņujorkas "Knicks" rindās.

Spēles gaitā "Mavericks" iekrāja pat 25 punktu vadību, bet "Trail Blazers" komandai pārsvars bija tikai 1 punkts pašā spēles sākumā ar rezultātu 3:2.

Laukuma saimnieki centās ceturtajā ceturtdaļā salauzt spēles gaitu, taču Porziņģis palīdzēja "Mavericks" komandai to nepieļaut.

Latvijas basketbolists noslēdzošajā ceturksnī guva 7 punktus. Viņš trāpīja gan tālmetienu, gan izcēlās ar "slam dunk".

Šajā mačā "Mavericks" trāpīja 22 tālmetienus, bet "Trail Blazers" realizēja 21 trīspunktu metienu. Tādējādi komandas atkārtoja NBA rekordu, kopā trāpot 43 tālmetienus.

"Mavericks" ar 28 uzvarām un 16 zaudējumiem ieņem 5. vietu Rietumu konferences turnīra tabulā.

"Trail Blazers" ierindojas 10. pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā ar 19 uzvarām un 27 zaudējumiem.

Porziņģim šī bija otrā spēlē pēc 10 maču pārtraukuma, kura laikā Latvijas basketbolists dziedēja ceļgala traumu.

Jau ziņots, ka citā spēlē Dāvis Bertāns un Anžejs Pasečņiks palīdzēja Vašingtonas "Wizards" izcīnīt uzvaru.

Savukārt vēl vienā spēlē Rodions Kurucs izcēlās ar 100% metienu precizitāti, taču Bruklinas "Nets" piedzīvoja zaudējumu.