Afganistānā nogāzusies lidmašīna: notikušā apstākļi ir ļoti neskaidri
Papildināts

Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

Pirmdien izskanēja ziņas, ka Afganistānas austrumu provincē Gaznī pirmdien nogāzusies lidmašīna, tomēr šo incidentu joprojām ieskauj virkne neskaidrību.

Kā vēstīja Afganistānas mediji, lidmašīna nogāzusies nomaļā vietā, kas atrodas talibu kontrolētajās teritorijās. Afganistānas amatpersonas paziņoja, ka visi lidmašīnā esošie cilvēki, visticamāk, gājuši bojā.

Sākotnēji tika ziņots, ka nogāzusies valstij piederošās lidsabiedrības "Ariana Afghan Airlines" lidmašīna, kurā bijuši bijuši 83 cilvēki.

Tomēr "Ariana Afghan Airlines" noraidīja šīs ziņas kā nepatiesas, uzsverot, ka visas aviokompānijas lidmašīnas pirmdien veiksmīgi veikušas visus lidojumus.

Vēlāk tika vēstīts, ka nogāzusies cita iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna.

Tomēr vēl vēlāk vairākas Afganistānas amatpersonas paziņoja, ka avāriju piedzīvojusi citas valsts lidmašīna.

Afganistānā darbojas vairāk nekā desmit privātas kompānijas, kas ar lidmašīnām un helikopteriem pārvadā gan citu valstu militārpersonas, gan palīdzību valstij, vēsta aģentūra "Reuters".

Vēl vēlāk izplatījās informācija, ka avāriju varētu būt piedzīvojusi ASV bruņoto spēku lidmašīna.

ASV bruņotie spēki paziņoja, ka šobrīd tiek pārbaudīta informācija par lidmašīnas avāriju Afganistānā, vēsta Aģentūra AP.

Tikmēr pēc sociālajos tīklos publiskotajiem attēliem un video, avāriju piedzīvojusi lidmašīna "Bombardier E-11A". Šī informācija gan nav oficiāli apstiprināta.

Lidmašīnas "Bombardier E-11A" ASV bruņotie spēki izmanto, lai Afganistānā veiktu elektronisko novērošanu no gaisa.

Pagaidām nav skaidrs arī tas, cik lidmašīnā bija cilvēki. Tāpat nav zināms arī lidmašīnas avārijas iemesls.

Uz augšu