Rīgas lidostā nav ierobežojumu saistībā ar koronavīrusa izplatību

Vestibils Starptautiskajā lidostā "Rīga".

FOTO: Ieva Čīka/LETA

 Starptautiskajā lidostā "Rīga" pagaidām nav ieviesti ceļošanas ierobežojumi vai papildu pārbaudes pasažieriem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimības uzliesmojumu Ķīnā, taču operatīvie rīcības plāni šādiem gadījumiem ir izstrādāti, atzina lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Viņa skaidroja, ka šobrīd lidostā "Rīga" nav ieviesti ceļošanas ierobežojumi vai papildu pārbaudes pasažieriem,  vadoties pēc atbildīgo institūciju - Pasaules Veselības organizācijas un Slimību kontroles un profilakses centra - norādījumiem.

Taču, ja attiecīgi norādījumi tiks saņemti, lidosta ir gatava nekavējoties rīkoties, uzsvēra Karnīte, norādot, ka lidostai ir izstrādāti operatīvie rīcības plāni šādiem gadījumiem. 

Vienlaikus lidostas pārstāve aicināja ceļotājus iepazīties ar Slimību kontroles un profilakses centra ieteikumiem, kā pasargāties no saslimšanas.

Lidosta pirmdien saņēmusi arī Starptautiskās lidostu padomes ("Airport Council international") rekomendācijas biedriem, starp kuriem ir arī lidosta "Rīga". Padome ieteikusi tās biedriem vadīties pēc vietējo veselības aizsardzības organizāciju norādījumiem.

Jau vēstīts, ka Ķīnā mirušo skaits koronavīrusa uzliesmojumā sasniedzis 80, bet saslimšanas gadījumu skaits pieaudzis līdz 2744. Vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Hubei provincē. Uhaņas pilsētā, no kurienes sākās bīstamās slimības izplatība, kopš ceturtdienas, 23.janvāra, noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas, katru ar aptuveni 1000 gultasvietām.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Ķīna sestdien noteica stingrākus ierobežojumus ceļošanai. 

Savukārt Slimību kontroles un profilakses centrs izstrādājis pagaidu ieteikumus ārstniecības iestādēm, kā arī aicina iestādes nekavējoties ziņot par katru smagas akūtas respiratoriskas saslimšanas gadījumu personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklējusi Ķīnas pilsētu Uhaņu vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz Uhaņu.

Vispārīgie ieteikumi infekcijas izplatības novēršanai ir regulāra roku mazgāšana, mutes un deguna aizklāšana klepojot un šķaudot, gaļas un olu rūpīga gatavošana un izvairīšanās no cieša kontakta ar personām, kurām ir elpceļu slimības simptomi.

Uz augšu