Raidījums: Ventspils brīvostā atrastas noklausīšanās ierīces

TVNET/TV3
Raidījums: Ventspils brīvostā atrastas noklausīšanās ierīces
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Ventspils osta.
Ventspils osta. Foto: Ieva Lūka/LETA

Ventspils brīvostas pārvaldē atrastas noklausīšanās ierīces, liecina TV3 Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Ostas pārvaldnieks Andris Purmalis informāciju ne noliedza, ne apstiprināja. 

TV3 informēja, ka, iespējams, nākamajās dienās būs zināma plašāka informācija par atrastajām ierīcēm. 

TVNET jau ziņoja, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pērn 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, bet 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju - "Ventas osta", kas nodrošinās Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Savukārt 18.decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Pēc pārkrauto kravu apmēra Ventspils osta ir otra lielākā osta Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu