Šķiršanās diena ir klāt - ko tālāk?

«Pasaules kabatā» «Brexit» speciālizlaidums
Toms Rātfelders
, Žurnālists; RSU doktorants
Šķiršanās diena ir klāt - ko tālāk?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: TVNET

TVNET studijā 31. janvārī, norisinājās raidījuma «Pasaule kabatā» speciālizlaiduma tiešraide, kurā Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga un Latvijas Radio Ārzemju ziņu korespondents Uģis Lībietis sprieda par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Gadu ilgā epopeja beidzot ir nonākusi līdz beigām, un pēc 31. janvāra Lielbritānija oficiāli vairs nebūs Eiropas Savienības dalībvalsts. Tomēr ar šo notikumu «Brexit» stāsts nebūt nebeidzas. 11 mēnešu ilga pārejas perioda laikā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai ir nepieciešams vienoties par savstarpējo attiecību tālāku ietvaru.

Daudzi Eiropas Savienības pārstāvji jau ir paziņojuši, ka šis laika rāmis nebūt nav pietiekams, lai panāktu vajadzīgās vienošanās. Jāņem vērā, ka aptuveni trīs gadi bija nepieciešami tikai un vienīgi, lai vienotos par izstāšanos. Savukārt nākamā fāze varētu būt vēl grūtāka. Tomēr premjerministrs Boriss Džonsons ir bijis nelokāms un paziņojis, ka pārejas periods pagarināts netiks. To nosaka arī Lielbritānijā pieņemtā attiecīgā likumdošana.

Kas ir jāņem vērā Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem pēc 31. janvāra? Vai «Brexit» ietekmēs Latvijas ekonomiku? Kas notiks ar Eiropas Savienības lomu pasaulē?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem centāmies noskaidrot raidījumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais