Pēc "Saskaņas" rosinājuma no darba kārtības izslēdz budžeta skatīšanu

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Pēc "Saskaņas" frakcijas pārstāvju rosināta balsojuma Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien no darba kārtības izslēdza jautājumu par pašvaldības 2020.gada budžeta projekta skatīšanu, novēroja aģentūra LETA.

Komitejā šodien piedalījās gan koalīcijas, gan opozīcijas pārstāvji, taču jau sēdes sākumā deputāts Sandris Bergmanis (S) rosināja balsot par budžeta neskatīšanu. "Par" lēmumu nobalsoja seši "saskaņieši", bet "pret" pieci "Gods kalpot Rīgai" deputāti. Lai gan opozīcija balsojumā nepiedalījās, kvorums tika nodrošināts un jautājums ar balsu pārsvaru no darba kārtības tika izslēgts.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka, neraugoties uz "Saskaņas" "vēlmi nestrādāt", viņš vienalga rosinās budžetu skatīt domes sēdē.

Deputāts Mihails Kameņeckis (S) gan aicināja Burovu nemētāties ar apvainojumiem un norādīja, ka "labāk nestrādāt vispār, nekā strādāt slikti".

Kopumā Rīgas 2020.gada budžeta izdevumi tiek plānoti 1,063 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi - 940,26 miljonu eiro apmērā. Tostarp valsts budžeta transferti plānoti 183,70 miljonu apmērā, no kuriem lielākā daļa paredzēta Izglītības, kultūras un sporta departamentam.

Budžeta deficīts plānots aptuveni 123 miljonu eiro apmērā, un tas veidosies no vairākām daļām - 38 miljoni eiro, kas jāiemaksā valsts budžetā par SIA "Rīgas satiksme" negatīvo ietekmi uz valsts budžeta fiskālo telpu, 57 miljoni eiro ir valsts transferti, kuri no pagājušā gada tiek pārcelti uz šo, aptuveni 14 miljoni eiro aizņems deputātu iesniegtie priekšlikumi budžetam, kā arī aizņēmumu apmaksai būs jānovirza 8,31 miljons eiro.

Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš aģentūrai LETA gan norādīja, ka, ja procentuāli salīdzina izdevumus pret ieņēmumiem citās Latvijas pilsētās, piemēram, Ventspilī un Ogrē, tad Rīgai deficīts ir 13,1%, bet, piemēram, Ogrei - 36,9%, kas tomēr vērtējams kā vidēji labs rādītājs.

Kopumā koalīcijas pārstāvji iesnieguši budžetam priekšlikumus aptuveni 14 miljonu eiro apmērā. Naudīgākais no tiem ir priekšlikums 6,73 miljonus eiro atvēlēt Rīgas 1.slimnīcas operāciju bloka atjaunošanai, vienlaikus šo naudu paredzot arī kultūras iestāžu un skolu ēku atjaunošanai, sporta laukumu labiekārtošanai, kā arī ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņai.

Tāpat divus miljonus eiro piedāvāts novirzīt pilsētas parku sakārtošanai un renovācijai, 800 000 eiro - Rīgas filmu fonda izveidei, 600 000 eiro jaundzimušo pabalsta palielināšanai, 300 000 eiro siltā ēdiena nodrošināšanai mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām, kā arī citiem mērķiem.

Finanšu departamenta budžets tiek plānots 501,74 miljonu eiro apmērā no kuriem 130 miljoni plānota kā dotācija SIA "Rīgas satiksme". 64 miljonus eiro Rīga šogad plāno iemaksāt pašvaldību izlīdzināšanas fondā, bet 38 miljonus - valsts kasē, lai segtu "Rīgas satiksmes" radīto ietekmi uz valsts budžetu. Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondiem un citiem projektiem plānots 90,44 miljonu eiro apmērā.

Pilsētas attīstības departamenta budžets plānots 3,33 miljonu eiro apmērā, Īpašuma departamenta - 41,47 miljonu eiro apmērā, bet Satiksmes departamenta - 24,85 miljonu eiro apmērā.

Mājokļu un vides departamentam paredzēts atvēlēt 14,03 miljonus, Izglītības, kultūras un sporta departamentam - 360,23 miljonus, Labklājības departamentam - 76,28 miljonus,

Rīgas Austrumu izpilddirekcijas budžets plānots 1,14 miljonu eiro apmērā, Pārdaugavas izpilddirekcijas - 1,01 miljonu apmērā, bet Ziemeļu izpilddirekcijas - 848 190 eiro apmērā.

Tikmēr Rīgas pašvaldības policijai plānots piešķirt 19,53 miljonus, Rīgas bāriņtiesai - 2,31 miljonus, pašvaldības aģentūrai "Rīgas gaisma" - 8,86 miljonus, bet Rīgas pilsētas būvvaldei - 4,67 miljonus eiro. Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza dotācija šogad plānota 1,46 miljonu apmērā, bet SIA "Rīgas meži" - 2,37 miljoni eiro.

Rīgas pieminekļu aģentūrai 2020.gadā paredzēti 619 905 eiro, Rīgas pilsētas arhitekta birojam - 446 313 eiro, Rīgas enerģētikas aģentūrai - 342 203 eiro, bet Rīgas pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas komisijai - 1,60 miljoni eiro.

Uz augšu