Pasaules rallijkrosa čempionāta Rīgas posms jau trešo reizi atzīts par labāko sezonā

Rallijkross Biķernieku trasē Rīgā

FOTO: FIAWorldRallycross.com

Parīzē notikušajā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Krosa komisijas balvu pasniegšanas ceremonijā apbalvojums par vislabāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu piešķirts Neste World RX of Latvia. Šī ir trešā reize, kad Biķernieku trasē rīkotais pasaules čempionāta posms saņem visaugstāko novērtējumu. Par to TVNET informēja sacensību organizētāju, RA Events.

Neste World RX of Latvia par vislabāk sarīkoto posmu tika atzīts arī 2016. un 2017. gadā, kad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts pirmās divas reizes viesojās Latvijā. FIA vērtējums tiek noteikts balstoties uz piešķirtiem punktiem septiņās kategorijās – sākot no strikti noteiktiem drošības pasākumiem trasē līdz pat mārketinga un mediju aktivitātēm. Nemainīgi, Biķernieku trasē sarīkotās sacensības allaž radušas iespēju izaugsmei, un arī 2019. gadā tika turpināts uzņemtais kurss ar mērķi sarīkot vēl kvalitatīvākas un augstvērtīgākas sacensības, kā rezultātā saņemta balva par vislabāk sarīkoto posmu.

FOTO: NesteRigaRX

“Šī balva nav tikai mana un RA Events komandas darba rezultātā izcīnīta. Pasākuma mērogam atbilstošs ievērības cienīgs skaits cilvēku rūpējas, lai FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World of Latvia notiktu un aizritētu tādā kvalitātē, kādā esam to pieraduši redzēt un izbaudīt jau no pirmās organizēšanas reizes. Tas prasa ne mazums pūļu un upuru, tāpēc ceru, ka saņemot šādu novērtējumu, ikviena minūte, kas tikusi veltīta, lai visaugstākajā līmenī paveiktu savus pienākumus – nu attaisnojusi pieliktās pūles! Šo balvu esam pelnījuši visi kopā – sākot ar pirmo drošības dienesta apsargu pie Biķernieku trases ieejas, līdz pat sacensību vadītājam līdzās FIA komisāriem. Tāpat vārdos neizsakāms paldies jāvelta mūsu titulsponsoram Neste, LR Izglītības un zinātnes ministrijai, partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija, un sponsoriem Live Riga un Ferratum – Jūsu sniegtais atbalsts ir mūsu sasniegtā rezultāta neatņemams balsts.

FOTO: FIAWorldRallycross.com

2019. gadā valdīja liela neskaidrība, vai būs iespējams turpināt sacensības Rīgā. Tikai pašā gada izskaņā izdevās rast teju brīnumam līdzvērtīgu risinājumu, lai Neste World RX of Riga tiktu sarīkots vēl vienu reizi. Izmantosim šo iespēju, lai arī šogad sarīkotais posms turpinātu kļūt arvien kvalitatīvāks un saņemtu līdzvērtīgu atzinību, Rīgas un Latvijas vārdam plaši izskanot ārpus mūsu valsts robežām, ļaujot nodrošināt sacensību norisi mums visiem tik iemīļotajā Biķernieku trasē arī turpmākajos gados – tā būs lielākā balva visiem, kuri pašaizliedzīgi un ar degsmi strādā, lai sarīkotu labākās rallijkrosa sacensības pasaulē!” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

FOTO: FIAWorldRallycross.com

Kā FIA nosaka labāko posmu. FIA novērtē katru posmu, piešķirot punktus vairākās kategorijās. Punktu kopsumma vēlāk tiek izteikta procentos no maksimāli iespējamā, un visi posmi sarindoti atbilstoši iegūtajam rezultātam. Rīgā notiekošajām sacensībām katru gadu izdevies paaugstināt to sarīkošanas kvalitāti, iegūto kopsummu palielinot no 78% līdz 89%.

FOTO: NesteRigaRX

Uz augšu