Ķīnas koronavīruss var ieviest korekcijas F-1 čempionāta kalendārā

Formula 1 sacensības

FOTO: SIPA/Scanpix

Pirmās formulas (F-1) Ķīnas "Grand Prix" posms nepieciešamības gadījumā varētu tikt pārcelts uz sezonas otro pusi, lai mazinātu riskus, kas saistāmi ar koronavīrusu, norādīja sacensību rīkotājdirektors Ross Brons.

"Domāju, ja aprīlī šo posmu nebūs iespējams aizvadīt, pārcelsim to uz vēlāku laiku," sarunā ar portālu "motorsport.com" teica Brons. "Lūkosim vai atradīsies brīvs logs šo posmu iekļaut vēlāk nekā paredzēts sākotnēji."

"Ķīnā ir liela interese par sacensībām un tās tirgus turpina augt. Šo iemeslu dēļ mēs vēlētos, lai sacīkstes noris Ķīnā."

Brons atklāja, ka

teju vai neesot iespēja, ka šis posms tiks samainīts vietām ar kādu citu etapu. Tāpat ir ļoti maza cerība, ka Ķīnas posmu varētu aizvadīt pēc 22.novembra, kad Abū Dabī paredzēts sezonas noslēgums.

F-1 Āzijas posmi paredzēti 20.septembrī Singapūrā un 11.oktobrī Japānā, bet pa vidu aizvadīt vēl vienas sacensības būtu teju neiespējami.

Brons uzsvēra, ka gala lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts tuvākajā laikā. "Gaidām, kad Ķīnas autoritātes un posma atbildīgās personas pieņems gala lēmumu, kas, manuprāt, notiks drīzumā. Šajā valstī marta mēnesī ir atcelti visi publiskie pasākumi."

"Tas nozīmē, ka šajā mēnesī nenotiks pilnīgi nekādi publiskie pasākumi, kas ir traģiska un ļoti sarežģīta situācija. Uzskatu, ka nedēļas vai divu laikā, mēs zināsim šī posma likteni."

Ķīnas autoritātes ceturtdien atklāja, ka koronavīrusa dēļ dzīvību jau zaudējuši 563 cilvēki, bet saslimšanas gadījumi konstatēti vēl 28 018 personu.

Ķīna jau iepriekš atcēla pasaules čempionātu vieglatlētikā iekštelpās, kā arī vairākas Tokijas Olimpiādes kvalifikācijas sacensības, kas pārceltas uz citām valstīm.

Uz augšu