Bertāns savu PRO drifta karjeru sāk ar tandēmu pret pasaules labāko drifteri

FOTO: Publicitātes foto

Jau ziņojām, ka divi latviešu drifta braucēji sezonu sāka “Oman Oil Drift Championhsip” sacensībās Omānā pagājušonedēļ, bet šobrīd sportisti gatavojas otrajam posmam, kurš notiks 13.- 14. februārī.

Nikolasam Bertānam, 14 gadus vecajam PRO drifterim no Latvijas, šīs bija pirmās PRO klases sacensības kopā ar ļoti slaveniem un zināmiem drifteriem no visas pasaules. Ierodoties Omānā, mašīnas pārbaude bija pirmais, kas sportistam kopā ar komandu bija jāpaveic, jo drifta auto no Latvijas devās ceļā ar kuģi. Tā jau kopš novembra atradās jūrā, tāpēc tehniskā apskate bija vairāk kā nepieciešama. Mašīnai viss bija kārtība, sīki uzlabojumi, atjauninājumi, un Nikolass bija gatavs startam.

Treniņbraucienos pats svarīgākais bija atkal braukt, jo pēdējo reizi driftā Nikolass bija braucis oktobra beigās. Protams, svarīgi bija arī saprast segumu un riepu saķeri, kas prasa kādu laiku. Trase nebija sarežģīta, bet dažas vietas prasīja īpašu taktiku un braukšanas prasmes. Negaidītākais pavērsiens notika kvalifikācijas sapulcē, kur tiesneši paziņoja, ka, neveicot pirmā iemetienu "flipu" braucējam automātiski tiks atņemti 20 kvalifikācijas punkti.

FOTO: Publicitātes foto

Nikolass, braucot "Semipro" klasē, pie flipa pieradis nebija, un tas viņam bija kas pavisam jauns. Otrais negaidītais pavērsiens bija laikapstākļi - ja pa dienu treniņos bija karsts un viena saķere, tad vakarā, norietot saulei, saķere ar asfaltu bija pavisam cita un atkal braukšana bija jāpārdomā.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā Nikolass ieguva 75 punktus, bet otrajā - 71 punktu. Ar augstāko rezultātu - 75 punktiem - Nikolass kvalificējās 16. vietā. Kvalifikācijas līderis pirmajā posmā bija DŽeimss Dīns ar 97 punktiem.

Tandēmu braucieni risinājās nākamajā dienā. No rīta notika tandēmu treniņi, kur bija iespēja ar katru no braucējiem izbraukt trasi. Pirmais tandēms Top32 Nikolasam bija jāaizvada ar spēcīgu Ukrainas drifteri - Serhiju Kremetu. Abi braucēji tandēmu braucienus aizvadīja pietiekoši līdzvērtīgi, tomēr ukrainis pieļāva mazliet vairāk kļūdas un nobrauca vājāku vadošo braucienu, kā rezultāta Nikolass uzvarēja un tika uz tandēmu TOP16.

FOTO: Publicitātes foto

Top16 un galvenā cīņa Nikolasam bija pret vienu no pasaules drifta līderiem, Džeimsu Dīnu, kurš ir ne tikai trīskārtējais "FormulaD" čempions, bet arī trīskārtējais Eiropas Drifta čempionāta "Drift Masters Grand Prix" uzvarētājs, kā arī vairāku Eiropas vietējo čempionātu uzvarētājs. Braukšana pret Džeimsu bija Nikolasa mērķis, braucot PRO klasē, un tas notika jau pirmajā posmā. Nikolass aizvadīja fantastisku sekojošo braucienu pret Džeimsu, un šis, kā atzina vairāki sportisti un skatītāji bija dienas labākais brauciens. Braucot vadošo braucienu, diemžēl, vienā vietā tika pieļauta maza kļūda, līdz ar ko Nikolasa sacensības beidzās, bet ieguvums bija daudz lielāks – izbraukti fantastiski braucieni, par kuriem runāja un sajūsminājās visi. Bez šaubām, tas bija lielisks veids, kā sākt savu PRO klases braucēja karjeru.

Nākamās sacensības Nikolasam būs jau pēc nedēļas Omānā, kur norisināsies šī čempionāta otrais posms, taču ar citu trases konfigurāciju. 13. februārī notiks treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni, bet piektdien, 14.februārī, TOP32 tandēmu braucieni.

Uz augšu
Back