Tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" plānots izveidot kinoteātri

Kinoteātris. Ilustratīvs foto

FOTO: Pixaby

Tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" Jelgavā īpašnieks uzņēmums SIA "Marno J" vēlas veikt visa centra rekonstrukciju un ēkai celt piebūvi, atverot kinoteātri ar vairākām kinozālēm.

No šodienas saskaņā ar Jelgavas domes lēmumu šī iecere tiek nodota publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai lokālplānojuma redakcijai kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielu. Būtiskākās izmaiņas, kas paredzētas lokālplānojumā, - līdz ar jaunās piebūves celtniecību jāmaina satiksmes organizācija ēkas pagalma pusē, kā arī paredzēts mainīt publiskās apbūves maksimāli pieļaujamo augstumu plānotajai "Pilsētas pasāžas" piebūvei no pašlaik paredzētajiem 20 metriem līdz 24 metriem.

"Marno J" attīstības projektu vadītājs Uldis Āns apgalvoja, ka pašlaik "Pilsētas pasāžas" potenciāls netiek pilnībā izmantots, jo ēkas trešais un ceturtais stāvs stāv tukšs. 

"Jāatzīst, ka ēkas plānojums šā brīža tirdzniecības prasībām ir novecojis - tehniskais risinājums, lai nokļūtu ēkas augšējos stāvos, ir ārkārtīgi neveiksmīgs. To apliecinājusi arī mūsu līdzšinējā darbība - tirdzniecības vietas trešajā stāvā nav bijušas pieprasītas, jo pircēji bieži vien pat nepamanīja, ka ēkai ir vairāk par diviem stāviem," ieceri atklāja Āns.

Paredzēts, ka pēc rekonstrukcijas ēkas trešajā stāvā būs tirdzniecības vietas, bet ceturtajā stāvā iecerēts ierīkot aktīvās atpūtas parku. Vienlaikus ar esošā centra rekonstrukciju uzņēmums plāno ēkai celt piebūvi. 

"Šīs ieceres mērķis ir tikai viens - vēlamies Jelgavā beidzot atvērt kinoteātri ar vairākām zālēm. Diemžēl esošā centra tehniskie parametri to nepieļauj, tāpēc plānojam piebūvi, kur divu stāvu apjomā varētu izvietot kinoteātri. Kopumā jaunās apbūves apjoms būs 1000 kvadrātmetru," stāstīja uzņēmuma pārstāvis, piebilstot, ka arī piebūves daļā paredzēta pazemes stāvvieta automašīnām.

Iecere paredz, ka ēkas piebūve tiktu celta Katoļu ielas pusē - vietā, kur pašlaik ir iela un preču piegādes zona -, bet satiksmes organizācija tiktu mainīta, izbūvējot jaunu piebraucamo ceļu starp piebūvi un ēku Katoļu ielā 2b.  

Kā ziņots, no šodienas Jelgavā norisināsies publiskā apspriešana lokālplānojuma redakcijai kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielām, kas tapusi, jo iecerēta tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" paplašināšana.

Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne klāstīja, ka centra paplašināšana plānota, jauno daļu savienojot ar jau esošo. Jaunajā centra daļā tiks sniegti dažādi, tostarp izklaides, pakalpojumi.

Izstrādātās lokālplānojuma redakcijas publiskā apspriešana notiks līdz 8.martam, bet publiskās apspriešanas sanāksme paredzēta 2.martā plkst.18 Jelgavas domē. Ar dokumentiem var iepazīties gan pašvaldības mājaslapā, gan klātienē domē.

Lokālplānojumā ietvertas vairākas zemes vienības ap tirdzniecības centru.

Iepriekš "Pilsētas pasāža" vairākkārt nonākusi sabiedrības uzmanības lokā tehnisko problēmu dēļ. Tā 2017.gada sākumā centra otrajā stāvā sāka atdalīties grīdas flīzes. Toreiz Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektori, nebija konstatējuši bīstamību būves nesošajās konstrukcijās, taču būves apsaimniekotājam būs jāmeklē plaisu rašanās iemesls auto pazemes stāvlaukumā. Vēlāk "Mano J", atsaucoties uz plaisu monitoringu, ziņoja, ka pazemes autostāvvietas pārsegums ir stabils un nerada apdraudējumu.

Uz augšu