Nemiro: Rebenoka iecelšana "Latvenergo" padomē nav izšķirošs jautājums

Ralfs Nemiro

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieka Pāvela Rebenoka iecelšana AS "Latvenergo" padomē nav izšķirošs jautājums, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja ministrs.

"Es viņu nebīdu uz šo padomi. Man nav būtiski, vai viņš tur būs vai nebūs, tas nav izšķirošs jautājums," sacīja Nemiro.

Tāpat viņš norādīja, ka Rebenoks pats pieteicās konkursā uz "Latvenergo" padomes locekļa amatu.

"Es neesmu ne bīdījis, ne stūmis - viņš nav akmens, kas ir kaut kur jāstumj. Cilvēks pats pieteicās konkursā, un tādu bija 96. Konkursam ir bijušas sešas kārtas," sacīja Nemiro. 

LETA jau ziņoja, ka Nemiro februāra sākumā atstādināja no amata Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, kā iemeslu tam norādot iespējamus pārkāpumus obligātā iepirkuma komponentes uzraudzībā. Tomēr pats Eglītis minējis, ka patiesais viņa atstādināšanas iemesls esot bijusi nevēlēšanās "Latvenergo" padomē iecelt Rebenoku. Eglītis ir iesniedzis atlūgumu.

Tāpat ziņots, ka "Latvenergo" padomes locekļu konkurss ir noslēdzies un ir zināmi pieci energokompānijas padomes locekļu kandidāti. Starp uzvarētājiem ir arī Rebenoks. Konkursa uzvarētāji patlaban netiek atklāti, jo visiem ir jāsaņem atļauja darbam ar valsts noslēpumu.

Iepriekš Latvijas Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" vēstīja, ka Rebenokam, visticamāk, netiks piešķirta pielaide valsts noslēpumam, proti, drošības iestāžu sākotnējais novērtējums par Rebenoku ir negatīvs.

2019.gada 19.jūnijā tika atlaista "Latvenergo" padome un tās vietā tika iecelta pagaidu padome. Pagaidu padomes sastāvā bija Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš. Vienlaikus no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 1.jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Konkurss uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem tika izsludināts 9.augustā. 

Savukārt 9.oktobrī "Latvenergo" akcionāru sapulce ievēlēja citu uzņēmuma pagaidu padomi trīs locekļu sastāvā. Tajā līdz konkursa noslēgumam strādā pārstāvji no Ekonomikas ministrijas - Edmunds Valantis, Irēna Bērziņa un Edijs Šaicāns.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Uz augšu