Vīrietis bez tiesībām un, iespējams, reibumā, ar automašīnu bēg no Valsts policijas

FOTO: Pixabay

Pirmdien Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī pamanīja automašīnu, kura pārvietojās bez iedegtiem gaismas lukturiem. Kad likumsargi lika automašīnas vadītājam apstāties, viņš sāka bēgšanu.

Pirmdien, 10.feburārī, ap pulksten 23:00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības amatpersonas Ventspilī, Kurzemes ielā ievēroja automašīnu, kura pārvietojas bez iedegtiem gaismas lukturiem. Likumsargi pieņēma lēmumu automašīnu apstādināt.

Automašīna tika stādināta no brauktuves malas, norādot ar zizli, ka vadītājam ir jāapstājas stāvvietā. Žests apstāties bija redzams un nepārprotams, taču vadītājs tuvojās ar nemainīgu braukšanas ātrumu, tāpēc policists, pagājis uz brauktuves vidusdaļu, vairākkārt norādīja vadītājam, lai tas apstājas stāvvietā.

Transportlīdzekļa vadītājs samazināja braukšanas ātrumu un stājās malā, taču tad, kad policists bija gandrīz jau piegājis pie automašīnas, tās vadītājs strauji sāka kustību. Policists aizskrēja līdz dienesta automašīnai, ieslēdza bākugunis un sekoja transportlīdzeklim. G.F.Stendera ielā likumsargi ar dienesta transportlīdzekli vīrietim daļēji aizšķērsoja ceļu, lai viņš nevarētu turpināt braukt uz priekšu. Pieejot pie apturētās automašīnas, bija redzams, ka tās vadītājs cenšas sākt kustību atpakaļgaitā, tāpēc tika izņemtas aizdedzes atslēgas.

Likumsargi lika vīrietim izkāpt no automašīnas, uz ko viņš nereaģēja, tāpēc no automašīnas tika izvilkts un ievietots dienesta transportlīdzeklī. Ņemot vērā to, ka no vīrieša bija jūtama alkohola smaka, likumsargi vēlējās veikt alkohola pārbaudi, no kā vadītājs atteicās. Automašīnas ”Volvo” vadītājs, 1989.gadā dzimis vīrietis, tika nogādāts medicīnas iestādē alkohola ekspertīzes veikšanai, taču arī no tās viņš atteicās. Tāpat noskaidrots, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadītāja apliecības. Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess, savukārt par nepakļaušanos Valsts policijas darbinieku likumīgām prasībām ir sākta administratīvā lietvedība.

Uz augšu