ASV ģenerālprokurors: Trampa tvītu dēļ mans darbs kļuvis "neiespējams"

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: Evan Vucci / TT NYHETSBYRÅN

ASV ģenerālprokurors Bils Bārs ceturtdien apsūdzēja prezidentu Donaldu Trampu Tieslietu ministrijas darba traucēšanā ar saviem tvītiem, kuru dēļ viņa darbs kļuvis "neiespējams".

"Man ir problēma ar dažiem no [viņa] tvītiem," Bārs sacīja intervijā telekanālam "ABC News". "Es nevaru darīt savu darbu šeit [Tieslietu] ministrijā ar pastāvīgiem fona komentāriem, kas man traucē," viņš piebilda.

"Es domāju, ka ir laiks apturēt tvītošanu par Tieslietu ministrijas krimināllietām," sacīja Bārs.

Bāram ir paredzēts martā liecināt ASV Kongresā saistībā ar apgalvojumiem, ka viņš Trampa spiediena dēļ esot nolēmis panākt vieglāku cietumsodu republikāņu politiskajam konsultantam Rodžeram Stounam.   

Četri Tieslietu ministrijas prokurori šomēnes atteicās no Stouna lietas, protestējot pret politisku iejaukšanos no prezidenta puses.

Tramps ir noliedzis, ka viņa tvīti, kas bija vērsti pret Stounam sākotnēji ieteikto 87 līdz 108 mēnešu cietumsodu, kā arī pauda atbalstu Bāram pēc šī soda samazināšanas par vairāk nekā pusi, esot politiska iejaukšanās.

Bārs uz jautājumu, vai viņš runājis ar Trampu par ieteikumiem Stouna lietā, atbildēja: "Nekad."

"Esmu priecīgs pateikt, ka prezidents faktiski nekad nav lūdzis mani kaut ko darīt kādā krimināllietā," sacīja Bārs.

Uz jautājumu, vai viņš ir gatavs sekām par saviem izteikumiem pret Trampu, viņš atbildēja: "Protams." 

"Mani nekas neiebiedēs un neietekmēs, vai tas būtu Kongress, laikrakstu redakcijas, vai prezidents; es darīšu, ko uzskatu par pareizu."

Uz augšu