Nikolass Bertāns Omānas drifta čempionātā izcīna augsto otro vietu

FOTO: Publicitātes foto

No 13.- 14. februārim Omānā norisinājās “Oman Oil Drift Chmapionship” 2. sacensību posms, kurā piedalījās arī Latvijas drifta braucējs Nikolass Bertāns. Jaunais drifta braucējs spēja pierādīt savas braukšanas prasmes un sacensību noslēgumā stājās uz otrā goda pjedestāla pakāpiena.

Ceturtdienas rītā tika aizvadīti pirmie treniņbraucieni. Jaunā trases konfigurācija atšķīrās no pirmā posma konfigurācijas. Ar trasi Nikolass aprada ātri un atzina, ka trase ir ļoti tehniska un sarežģīta. Kvalifikācijas pirmajā braucienā Bertāns ieguva 85 punktus, bet otrajā braucienā 89,70 punktus, ierindojoties starp 43 dalībniekiem augstajā piektajā vietā.

FOTO: Publicitātes foto

Piektdienas rītā jaunais sportists aizvadīja tandēmu treniņus, kuriem sekoja svarīgākā sacensību sadaļa - tandēmi TOP32. Tandēmu pirmajā braucienā Nikolass cīņā devās pret Ahmadu Hamčo no Sīrijas. Pretinieks bija gana spēcīgs, bet Nikolass, uzrādot gan labu sekojošo, gan vadošo braucienu, iekļuva TOP16.

TOP16 Nikolasa pirmais pretinieks bija Tariks Šaihans, vietējais Omānas drifta čempions, kurš pirmajā posmā viņš augsto trešo vietu. Abi braucieni bija ļoti līdzvērtīgi abiem braucējiem, bet Nikolasa braucieni arī šoreiz bija labāki un stabilāki, kas nozīmēja iekļūšanu TOP8.

FOTO: Publicitātes foto

TOP8 pretinieks bija Ali Baluši no Omānas, šajā cīņā Nikolass parādīja ievērojami labāku rezultātu, iekļūstot TOP4. TOP4 Nikolass sacentās ar vienu no labākajiem Kuveitas drifteriem, Ali Makšīdu. Ali piedalījās arī 2019. gada FIA Motorsporta spēlēs, pārstāvot savu valsti. Pret Ali cīņa bija ļoti sīva un cieša, bet, sākot no iemetiena vadošajā braucienā, viņš nespēja pierādīt savu konkurētspēju. Latviešu sportists bija apradīs ar trasi, un tas deva uzvaru un iespēju braukt fināla braucienos.

Cīņa par pirmo vietu Omānas drifta čempionātā bija pret Drift masters braucēju, Holandieti Sebastjanu Fontinu, kurš pirmajā Omānas drifta posmā piekāpās tikai uzvarētājam Džeimsam Dīnam. Jau sākumā bija skaidrs, ka šī būs dienas svarīgākā cīņa.

FOTO: Publicitātes foto

Sekojošajā braucienā Nikolass pretiniekam nosekoja ļoti tuvu, brauciens no abu braucēju puses bija ļoti līdzvērtīgs. Nikolasa vadošajā braucienā, trases atpakaļejošajā līkumā pie sienas starp braucējiem izveidojās kontakts, ko tiesneši nevarēja izvērtēt ļoti ilgu laiku, tādējādi piešķirot “OMT - braucienu vēlreiz”. Kontakta rezultātā Nikolasa automašīnai tika saliekts priekšējais amortizators, ko nevarēja paspēt nomainīt sacensību nolikumā paredzēto piecu minūšu laikā. Pārbraucienā, kas noteikti bija šī posma labākais sekojošais brauciens, Bertāns sāncensim neatstāja dižas iespējas, turpretī vadošajā braucienā bojātais amortizators par sevi lika manīt, kam sekoja sagriešanās trases vidus daļā un līdz ar to – zaudēta iespēja kāpt uz augstākā pjedestāla pakāpiena.

IR neviltots prieks par Nikolasa Bertāna 2. vietu šajā posmā, turklāt apsveikumi sekoja ne tikai no citu braucēju puses, bet arī Omāniešu faniem. Pēc apbalvošanas Nikolass devās uz vismaz pusotru stundu garu autogrāfu sesiju, uz kuru bija ieradušies arī atbalstītāji no Tuvajiem Austrumiem. Tātad jaunais braucējs ir ieguvis atpazīstamību un fanu pulku arī Omānā. Svarīgi piebilst, ka šis bija tikai Nikolasa otrais posms, kuru viņš aizvadīja braucot PRO klases drifta sacensībās.

FOTO: Publicitātes foto

Tagad braucējam ir laiks nelielai atpūtai un automašīnu sakārtošanai, jo nākamais posms būs jau nākamajā nedēļā, 20.- 21. februārī. Tas būs šīs čempionāta noslēdzošais posms. Pēc sacensībām automašīna ceļos atpakaļ uz Latviju, bet pirmais starts pie mums - Baltijas drifta sezonas atklāšana 25. aprīlī.

Uz augšu