Četrkārtējais pasaules čempions spīdvejā Henkoks paziņo par karjeras beigām

Gregs Henkoks FOTO: AFP / Scanpix

Četrkārtējais pasaules čempions spīdvejā Gregs Henkoks paziņojis par karjeras beigām, vēsta šī sporta veida "Grand Prix" sacensību organizatori.

Leģendārais spīdvejists savu lēmumu pamatojis ar vēlmi vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni. Šī iemesla dēļ skaidri zināms, ka viņš šosezon vairs nepiedalīsies "Grand Prix" posmos.

Henkoks jau 2019.gada sezonā nepiedalījās "Grand Prix" sacensībās.

"Pēdējos 12 mēnešos, kuros neaizvadīju pilnu sezonu kā ierasts, man bija daudz laika, lai atskatītos uz savu lielisko karjeru," savā paziņojumā raksta Henkoks. "Ar prieku atcerēšos četrus titulus pasaules čempionātā, kā arī uzvaras komandu un pāru pasaules čempionātos."

"Pēdējo gadu vairāk laika veltīju savai ģimenei un bērniem, kas mainīja manu uztveri un paplašināja redzes loku. Esmu apmierināts ar savu karjeru un uzskatu, ka ir pienācis laiks doties tālāk. Lai arī cik grūts ir šis lēmums, zinu, ka tā ir pareizā izvēle."

Sportists gan uzsvēra, ka pilnībā nepametīs sportu, tomēr precīzus plānus vēl neatklāja.

Henkoks, kurš nu jau ir 49 gadus vecs, ir vienīgais sportists, kurš "Grand Prix" tūrē piedalījies visos gados kopš tās dibināšanas (1995.gadā). No 1995. līdz 2014.gadam viņš piedalījās pilnīgi visos posmos, kā rezultātā amerikāņa rēķinā ir 177 starti pēc kārtas, kas ir visu laiku labākais sasniegums šajā sporta veidā.

Sportists augstākā līmeņa sacensībās kopumā startējis 218 posmos, kuros 1248 braucienos izcīnījis 2655 punktus. Aizvadītajos braucienos un izcīnītajos punktos viņam pieder rekords.

Tāpat sportists jau pēc 40 gadu sasniegšanas spēja izcīnīt trīs titulus, kas viņu padarīja par visu laiku vecāko spīdveja pasaules čempionu.

Henkoka atstāto nospiedumu spīdvejā uzsvēra arī kompānijas IMG vecākais viceprezidents Pols Belamī. "Gregs ir šī sporta veida vēstnesis gan trasē, gan ārpus tās. To viņš darījis jau vairākus gadus, un nav šaubu, ka viņš atstās lielu mantojumu nākamajām paaudzēm," norādīja Belamī.

2020.gada spīdveja "Grand Prix" sezona sāksies 16.maijā ar posmu Varšavā, bet noslēgsies 3.oktobrī Torunā.

Uz augšu
Back