Latvijā janvārī mazāks jaunu vieglo auto reģistrācijas kritums par ES vidējo

Jaunas automašīnas

FOTO: Pixabay

Latvijā šogad janvārī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājusies par 3,6%, kas bija mazāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina otrdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šā gada pirmajā mēnesī mūsu valstī reģistrēja 1484 jaunus vieglos automobiļus.

Straujākais kritums janvārī fiksēts Zviedrijā (-18%), Islandē (-16,3%), Polijā (-14,1%), Francijā (-13,4%), Dānijā (-12,4%) un Rumānijā (-10,5%).

Savukārt no 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, jauno vieglo automašīnu reģistrācijas kāpums bijis Bulgārijā (+0,1%), Beļģijā (+1,5%), Luksemburgā (+2,7%), Igaunijā (+3,9%), Horvātijā (+4%), Ungārijā (+4,1%), Grieķijā un Norvēģijā (abās valstīs +6,2%), Kiprā (+14,2%) un Lietuvā (+35,1%).

Eiropas Savienībā vidēji janvārī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada salīdzinājumā samazinājās par 7,5%, bet visās 30 ACEA aplūkotajās valstīs kritums bija 5,6% apmērā.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Uz augšu