Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā pazīstami ukraiņu autori un izdevēji

Andrijs Ļubka

FOTO: publicitātes

No 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Latvijas Grāmatu izstāde 2020", kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās arī ārvalstu izdevniecības. Jau otro gadu izstādē būs Ukrainas nacionālā ekspozīcija "Ukrainas grāmata", kur varēs iepazīt ukraiņu literatūru un tikties ar autoriem.

No Ukrainas uz "Latvijas Grāmatu izstādi 2020" ieradīsies Rīgā dzimušais ukraiņu dzejnieks Andrijs Ļubka, autors Romans Zinenko, rakstnieks un izdevniecības “Folio” īpašnieks Oleksandrs Krasovickis, viens no Ukrainas labākajiem žurnālistiem, literatūras kritiķis un rakstnieks Oļegs Kudrins, kā arī apgādu "Folio", "Ranok" un radošās aģentūras "Green Penguin" pārstāvji.

Ukrainas nacionālajā ekspozīcijā tiks prezentētas apmēram 100 dažādas grāmatas, kuras piedāvās Ukrainas izdevniecības un apgādi, tostarp "Folio", "Ranok", "Vivat", "Staroho Leva", "Meridian Czernowitz". Interesenti varēs iepazīties ar projekta “PEN iesaka” grāmatām.

28. februārī plkst. 12.00 Rakstnieku viesistabā notiks biedrību “Latvijas PEN” un “Ukrainas PEN” paneļdiskusija “Grāmata vs televizors. Informācijas kaujas”, kurā piedalīsies un atbildi uz jautājumu – vai nākotne ir tiem, kas lasa? – centīsies rast dzejniece Inga Gaile, publicists  Ilmārs Šlāpins, dzejnieks Aivars Eipurs un ukraiņu autors, “Ukrainas PEN” kluba biedrs Andrijs Ļubka.

Vēl pirmajā izstādes dienā uz Lielās skatuves plkst. 16.00 interesenti ir aicināti uz tikšanos ar ukraiņu autoriem Andriju Ļubku, Oleksandru Krasovicki un Romānu Zinenko, kuri prezentēs savas jaunākās grāmatas. Starp citu, Andrijs Ļubka ir saņēmis Kovaļova fonda (ASV) literāro balvu un kļuvis par Ševeļova balvas laureātu kā 2017. gada labākā eseju krājuma autors Ukrainā.

Oleksandrs Krasovickis

FOTO: publicitātes

Savukārt plkst. 17.00 norisināsies iepazīšanās ar Ukrainas izdevējiem “Folio” un “Ranok”, kas dalīsies pieredzē un diskutēs par Ukrainas grāmatizdevniecības tirgus tendencēm,  perspektīvām un sadarbību ar ārvalstu izdevējiem. Pasākumā būs arī radošās aģentūras “Green Penguin” prezentācija. Pasākumu moderēs ukraiņu žurnālists un rakstnieks Oļegs Kudrins, kurš “Latvijas Grāmatu izstādē 2020” prezentēs arī savu jaunāko grāmatu par ukraiņu dzejnieci Linu Kostenko. Pasākumi notiks ukraiņu valodā, bet tiks nodrošināta tulkošana uz latviešu valodu.

1. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā notiks grāmatas “Grāmata-ceļojums. Ukraina” prezentācija, kā arī animācijas filmas “Grāmata-ceļojums. Ukraina” demonstrēšana (ukraiņu valodā). Visaktīvākie skatītāji savā īpašumā iegūs jauno grāmatu.

Tāpat kā pagājušajā gadā, pēc “Latvijas Grāmatu izstādes” lielākā daļa eksponēto grāmatu tiks dāvināta Rīgas Ukraiņu vidusskolai, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Ukrainas informācijas centram. Par stendu “Ukrainas grāmata” rūpējas Kultūras centrs “Latvija – Ukraina” ar Ukrainas vēstniecības Latvijā atbalstu.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2020” Ķīpsalā piedalīsies vairāk nekā 100 uzņēmumu no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Turcijas, Francijas un Ukrainas.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2020”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Foto: Ieskats izstādē "Skola 2018".

Uz augšu