P, 15.08.2022.

Incidentā Vācijas karnevālā cietuši 52 cilvēki, tostarp 18 bērni

TVNET/LETA/AFP
Incidentā Vācijas karnevālā cietuši 52 cilvēki, tostarp 18 bērni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: AP/Scanpix

Pirmdien Folkmarsenes mazpilsētā Hesenes federālajā zemē Vācijas vidienē notikušajā incidentā, kad tradicionālā karnevāla kolonnā ietriecās automašīnas, ievainojumus pavisam guvuši 52 cilvēki, tostarp 18 bērni, otrdien paziņoja policija.

"Starp upuriem ir 18 bērni, tikmēr 35 cilvēki pašlaik ārstējas slimnīcā un 17 jau varējuši izrakstīties," tviterī paziņoja Hesenes policija.

Policija norāda, ka uzbrucēja motīvi joprojām nav noskaidroti.

Policija iepriekš paziņoja, ka pret autovadītāju ierosināta krimināllieta par slepkavības mēģinājumu.

Izmeklētāji pavēstījuši, ka pie stūres atradies kāds 29 gadus vecs vietējais iedzīvotājs, taču viņu ievainojumu dēļ nav iespējams nopratināt.

Laikraksts "Hessische Niedersächsische Allgemeine" savā tīmekļa vietnē, atsaucoties uz aculiecinieku teikto, ziņo, ka automašīnas vadītājs apzināti centies uzbraukt bērniem un pūlī spēkrats ietriecies "pilnā gaitā".

Arī citi vācu mediji ziņo, ka automašīnas vadītājs esot apzināti iztriecies cauri plastmasas nožogojumiem, kas iezīmēja karnevāla procesijas maršrutu.

Automašīna pēc ietriekšanās pūlī nobraukusi aptuveni 30 metrus, atsaucoties uz kādu aculiecinieku, vēsta vietējā sabiedriskā raidorganizācija "Hessenschau".

Laikraksts "Bild" raksta, ka pēc automašīnas apstāšanās tās vadīju ielencis saniknots ļaužu bars un policijai nācies viņu pasargāt no pūļa dusmām.

Tikmēr policija piesardzības nolūkā apturējusi visus citus karnevālus Hesenē, un sabiedriskajās vietās visas zemes teritorijā pastiprināta kārtības sargu klātbūtne.

Folkmarsene atrodas aptuveni 30 kilometrus no Kaseles, un pilsētiņā mīt aptuveni 6800 iedzīvotāji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu