"Eirobarometrs": Vairākums Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar savu dzīvi

Pavasaris, tulpes.

FOTO: Elise Amendola / AP

Vairākums jeb 77% Latvijas pilsoņu ir kopumā apmierināti ar savu dzīvi, secināts Eiropas Komisijas (EK) publicētā kārtējā "Eirobarometra" pētījumā.

No aptaujātajiem 16% iedzīvotāju norādījuši, ka ir ļoti apmierināti, savukārt 61% - ka ir diezgan apmierināti. Aptaujā norādīts, ka kopš 2018.gada rudens iedzīvotāju apmierinātības līmenis ar dzīvi kopumā ir nemainīgs. Savukārt šāds apmierinātības līmenis ir zemāks nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tas ir vienlīdz augsts kā pirms gada.

84% ES dalībvalstu pilsoņu kopumā ir ar savu dzīvi apmierināti, proti, 25% aptaujāto norādījuši, ka ir ļoti apmierināti, bet 59% - ka ir diezgan apmierināti.

Latvijas kaimiņvalstīs arī vērojama stabilitāte apmierinātībā ar dzīvi kopumā, norādīts aptaujā. Piemēram, 73% Lietuvas un 85% Igaunijas pilsoņu 2019.gada nogalē ir bijuši apmierināti ar savu dzīvi kopumā. Salīdzinoši ar dzīvi visapmierinātākie ir Dānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Somijas pilsoņi - uz to katrā minētajā valstī norādījuši vairāk nekā 90% respondentu. Savukārt salīdzinoši zemākā apmierinātība ar dzīvi ir Bulgārijā - 54% un Grieķijā - 52% respondentu.

Aicināti novērtēt situāciju dažādās sfērās, Latvijas pilsoņi kā kopumā labu ir novērtējuši finansiālo situāciju savā mājsaimniecībā. Tādu vērtējumu snieguši 70% respondentu. Savukārt 67% aptaujāto par labu atzinuši arī Eiropas ekonomisko situāciju. Personīgo nodarbinātības situāciju par labu atzinuši 65% respondentu un sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu Latvijā - 54% aptaujāto.

Kā kopumā sliktu 66% respondentu novērtējuši Latvijas ekonomisko situāciju, 58% - nodarbinātības situāciju Latvijā un 52% par sliktu atzinuši situāciju Latvijā kopumā.

Savukārt eiropieši kā kopumā labu ir novērtējuši finansiālo situāciju mājsaimniecībā. Tādu vērtējumu snieguši 73% respondentu. Personīgo nodarbinātības situāciju par kopumā labu atzinuši 61% aptaujāto, savukārt kā kopumā labu 50% aptaujas dalībnieku atzinuši sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu valstī.

Kā kopumā sliktu 51% aptaujāto novērtējuši nodarbinātības situāciju savās valstīs un tikpat daudz respondentu kā kopumā sliktu atzinuši situāciju savās valstīs kopumā.

"Eirobarametra" 92 aptauja Latvijā notika no 2019.gada 14. Līdz 28.novembrim, un tās laikā tika aptaujāti 1000 Latvijas pilsoņi vecumā no 15 gadiem. Aptauju Latvijā veica vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā "Kantar".

"Eirobarometrs 92" ir trīsdesmit otrā "Eurobarometer Standard" aptauja, kopš Latvija ir kļuvusi par ES dalībvalsti. "Eurobarometer Standard" pētījums tiek veikts divas reizes gadā, un šīs aptaujas laikā tiek sekots līdzi pilsoņu viedoklim par dažādiem ES un tās dalībvalstu aktuālajiem jautājumiem.

Uz augšu