Ātrās palīdzības auto veic bīstamu manevru un gandrīz izraisa avāriju

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

No pamatīgām nepatikšanām izsprucis kāds mediķis, kurš, steidzoties uz izsaukumu Zolitūdes apkaimē, aizmirsa par ceļu satiksmes drošību, nogrieza ceļu kravas mašīnai un gandrīz izraisīja sadursmi ar to.

Incidentā iesaistītās smagās mašīnas šoferis stāsta, ka situācija bijusi ļoti bīstama, vēsta TV3 raidījums Degpunktā. 

"Es jau viņu spogulī labu gabalu redzēju. Brīdī, kad viņš bija blakus, viņi veica šitādu manevru. Es biju bišķi stipri pārliecināts, ka tā ātrā palīdzība tūlīt apgāzīsies, jo tāpēc, ka līkumā, ja viņa šādi bremzē, ir mazs sitiens pa dibenu un viņa ir uzreiz opā, un viņas bieži apgāžas," - tā kravas auto vadītājs Mārtiņš, kurš bija spiests veikt ekstrēmu bremzēšanu, lai sadursme nenotiktu. "Ja viņš pie paša deguna piebrauc fūrei klāt, šitādā veidā griežot un jau bremzējot, tas nozīmē, ka šoferim ar veselo saprātu īsti nav kārtībā."

Kravas auto vadītājs tāpat stāsta, ka braucis ar 70 kilometriem stundā un straujās bremzēšanas laikā visas viņa 30 tonnas smagā auto kabīnē esošās mantas aizlidojušas pa gaisu. 

"Viņam skaņas un gaismas signāli dod brīdinājumu tikai par to, ka viņš atļauti pārkāpj noteikumus, bet tas nenozīmē apdraudēt citus cilvēkus, pārkāpjot noteikumus," sašutumu pauž Mārtiņš.

Arī Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienestā atzīst, ka vadītājs braucis agresīvi un pārkāpt noteikumus nav drīkstējis. 

"Tā bija divu mediķu brigāde, un viņi ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu devās uz augstākās prioritātes izsaukumu, kur cilvēks bija bezsamaņā un steidzami bija nepieciešama palīdzība. Lai gan tas bija augstākās prioritātes izsaukums, šāda rīcība uz ceļa, protams, nav attaisnojama. Un, lai gan šajā gadījumā cilvēki necieta, ar darbiniekiem būs ļoti nopietnas pārrunas par to, kā ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi," stāsta NMPD pārstāve Arita Freimane.

Mediķim, kurš izraisīja bīstamo situāciju, visticamāk, tiks izteikts rājiens, kā arī samazināts kopējais darba kvalitātes vērtējums.

Uz augšu