Jaunā BMW 325 klasei tiek būvētas jau vairāk nekā 20 automašīnas

FOTO: Publicitātes foto

Šā gada Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros redzēsim jaunu budžeta tipa klasi, kurā uz starta stāsies BMW E90 automašīnas. Klase debiju piedzīvos jau pavasarī, Dewalt Grand Prix sacensībās Biķernieku trasē 8.-10. maijā.

Jaunās monoklases koncepcija uzrunājusi daudzus, tādēļ šobrīd gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs sportisti ir iegādājušies BMW markas automašīnas un sākuši to pārbūvi. Pēc organizatoru teiktā, ir apkopota informācija par 20 jaunu automašīnu virzību šīs klases virzienā. Jāmin gan, ka pirmajam sacensību posmam gatavas varētu būt mazliet vairāk nekā 10 automašīnas.

"Esmu priecīgs, ka jaunā klase attīstās un tāpat arī sportistu iesaiste. Gatavojamies, ka pirmajā posmā varēsim sagaidīt mazliet vairāk nekā 10 automašīnas, bet, sezonai turpinoties, jau ap 20. Latvijas un Baltijas autošosejas sacensībās monoklases ir reta parādība, tāpēc tā ir lieliska iespēja startēt ar mazāku ieguldījumu. Esam uzkrājuši pieredzi un izstrādājuši tehniskos noteikumus, pie kuriem stingri pieturēsimies. Automašīnām būs vienādi amortizatori, bremžu diski, gaisa filtri un riepu modelis, identiski noplombēti vadības bloki - uzvarēs labākais pilots, nevis automašīna. Prognozējam, ka Biķernieku trases apli varēs veikt minūtē un 30 sekundēs," par BMW 325 klasi stāsta BaTCC sacensību organizators Andis Meilands.

FOTO: Publicitātes foto

Roberts Rode, autošosejas sacensību ilggadējs dalībnieks: "Jaunā klase dod iespēju sākt savas autošosejas gaitas, jo neprasa lielus ieguldījumus, tāpat jau esošajiem braucējiem izmēģināt savus spēkus, sacenšoties trasē ar tehniski vienādiem spēkratiem. Šī klase pārbaudīs braucēju spējas, jo vairs no svara nebūs ieguldījums labākā tehnikā, bet gan braukšanas prasme. Šobrīd nopietni strādājam pie automašīnas sagatavošanas un attīstīšanas, lai jau pirmajā posmā varētu stāties uz starta. Prieks būtu redzēt sportistus ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm, jo tas izraisa lielāku vēlmi cīnīties!"

Dalībai šajā klasē ir nepieciešams sagatavot automašīnu atbilstoši izstrādātajiem tehniskajiem noteikumiem, ar kuriem var iepazīties ŠEIT. Pilns pārbūves process, sākot ar automašīnas iegādi līdz gatavībai piedalīties sacensībās, izmaksā 7000 - 8000 eiro. Lietoto auto tirgū BMW E90 automašīnu iespējams iegādāties jau par 1500 eiro. Atļauts pārbūvēt arī automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē.

Jaunumiem vari sekot līdzi mājaslapā www.batcc.eu.

Uz augšu
Back