Grieķijas salās turpinās protesti pret jaunām migrantu nometnēm

FOTO: ARIS MESSINIS / AFP

Grieķijas Lesbas un Hijas salās šodien turpinājušies protesti pret jaunu nometņu celtniecību nelegālo imigrantu izvietošanai.

Lesbā, kur trešdien vardarbīgās sadursmēs cieta vairāk nekā 60 cilvēki, lielākoties policisti, šodien vairāk nekā 1000 cilvēku protestēja pret jaunajām migrantu nometnēm.

Salas uzņēmumi un arodbiedrības aicināja arī turpināt vakar sākto streiku un veikali palikta slēgti jau otro dienu pēc kārtas.

"Nekādu nometņu uz salas, nedz atvērtu, nedz slēgtu," skandēja protestētāji.

Arī kaimiņu salā Hijā simtiem cilvēku piedalījās līdzīgā protestu akcijā.

Šodien demonstrācijas bija daudz mierīgākas nekā vakar, kad vietējie iedzīvotāji iesaistījās vardarbīgās sadursmēs ar drošības spēkiem.

Trešdien simtiem saniknotu salinieku Lesbā un Hijā apmētāja policistus ar akmeņiem, uz ko likumsargi atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Grieķijas valdība informēja, ka nemieru apspiešanas policijas spēki, kas tika nosūtīti uz salām, lai nodrošinātu netraucētu migrantu nometņu celtniecības sākumu, šorīt ir devušies prom.

Trešdien Lesbā sadursmēs ar protestētājiem vieglus ievainojumus guva 43 policisti, informēja policijas preses pārstāvis.

Pēc nedēļām ilgām neauglīgām sarunām ar salu amatpersonām par to, kur tiks celtas jaunās migrantu nometnes, valdība pirmdien nosūtīja uz Lesbu un Hiju smago celtniecības tehniku un nemieru apspiešanas policijas spēkus, kas saniknoja vietējos iedzīvotājus.

Lesba "ir kļuvusi par milzīgu cietumu migrantu dvēselēm. Mēs esam izrādījuši savu solidaritāti visus šos gadus, bet tagad salām uzliktais slogs ir jāatvieglo," sacīja viens no demonstrantiem.

Lesbas, Samas, Hijas, Leras un Kosas salās šobrīd 38 000 migrantu dzīvo nometnēs, kas paredzētas 6200 cilvēku izmitināšanai.

Grieķijas konservatīvā valdība ir paziņojusi, ka pārapdzīvotās pašreizējās nometnes šogad tiks slēgtas un aizstātas ar jauniem mazākiem centriem, kuriem būtu jābūt gataviem 2020.gada vidū.

Pret šo iniciatīvu iebilst minēto piecu Egejas jūras salu varasiestādes un iedzīvotāji. Salu iedzīvotāji pieprasa, lai patvēruma lūdzēji tiktu nekavējoties pārvietoti.

Grieķijas premjerministrs Kiriaks Micotakis nedēļas nogalē uzstāja, ka plāns par jauno nometņu būvniecību tiks īstenots par spīti salinieku opozīcijai.

Premjers šodien aicināja saliniekus saglabāt mieru un uzaicināja salu mērus un Ziemeļegejas gubernatoru uz sarunām Atēnās.

Uz augšu