O, 16.08.2022.

Stambulā uz vairākām stundām aizturēts "Sputnik" Turcijas portāla galvenais redaktors

Papildināts
TVNET/LETA
Stambulā uz vairākām stundām aizturēts "Sputnik" Turcijas portāla galvenais redaktors
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 24
Vladimirs Putins.
Vladimirs Putins. Foto: AFP/SCANPIX

Stambulas policija svētdien uz vairākām stundām aizturējusi Krievijas propagandas medija "Sputnik" Turcijas portāla galveno redaktoru.

""Sputnik" galvenais redaktors Turcijā Mahirs Boztepe ir aizturēts. Viņš aizvests uz Stambulas policijas pārvaldi," vēsta "Sputnik" Turcijas portāls.

Pēc nopratināšanas  Boztepe tika atbrīvots.

Pret "Sputnik"galveno redaktoru ierosināta krimināllieta par turku tautas, Turcijas valsts un tās institūciju noniecināšanu, kā arī Turcijas valsts teritoriālās vienotības graušanu, vēsta ziņu aģentūra "Anadolu".

Krievijas valsts mediju grupas "Rossija segodņa", kurā ietilpst "Sputnik", galvenā redaktore Margarita Simonjana tviterī apstiprināja, ka Boztepe aizturēts, kā arī kritizēja vēl trīs "Sputnik" Turcijas portāla līdzstrādnieku aizturēšanu galvaspilsētā Ankarā.

"Vēl trīs citi ir policijas iecirknī Ankarā kopš vakardienas, kad vakar vakarā viņu dzīvokļos ielauzās nacionālisti. Turcija, kas notiek?" tviterī ierakstījusi Simonjana.

Viņa piebildusi, ka, pēc Ankaras policijas paziņotā, šie trīs "Sputnik" līdzstrādnieki neesot aizturēti.

"Tomēr ar šiem trim mums nav bijis nekādu kontaktu kopš vakarvakara, kad viņi devās uz to pašu policijas iecirkni, lai sūdzētos par nacionālistiem, kuri iebrukuši viņu mājās," rakstījusi Simojana.

"Sputnik" ziņoja, ka šie trīs līdzstrādnieki aizvesti uz tiesu Ankarā nopratināšanai, un ka Turcijas policija veikusi kratīšanu "Sputnik" birojā Stambulā.

Vēlāk "Rossija segodņa" vēstīja, ka trīs "Sputnik" līdzstrādnieki Ankarā atbrīvoti un ka Turcijas prokuratūra viņu rīcībā neesot atradusi nozieguma sastāvu.

Savukārt starptautiskās žurnālistu tiesību aizstāvības organizācijas "Reportieri bez robežām" ("Reporters sans frontieres")  Turcijas nodaļa tviterī pavēstījusi, ka policija nopratinājusi trīs "Sputnik" līdzstrādniekus Ankarā saistībā ar "Sputnik" angļu valodā publicēto rakstu "Nozagtā province. Kāpēc Francija pirms 80 gadiem nodeva Turcijai stūrīti Sīrijas". Šajā rakstā skeptiski vērtēti 1938.-1939.gada notikumi, kad Hatajas provinci, kas atradās Sīrijā, Francija nodeva Turcijai. Sīrija tolaik bija Francijas mandātteritorija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu