C, 11.08.2022.

Grieķijas krasta apsardze raida šāvienus jūrā netālu no migrantu laivas

TVNET/BBC
Grieķijas krasta apsardze raida šāvienus jūrā netālu no migrantu laivas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Лодка с мигрантами.
Лодка с мигрантами. Foto: AFP/SCANPIX

Atklātībā nonācis video, kurā Grieķijas krasta apsardze redzama raidām šāvienus jūrā netālu no migrantu laivas un cenšoties to aizdzīt atpakaļ uz Turciju, ziņo raidorganizācija BBC.

Citu migrantu laivu Lesbas salā sagaidīja saniknoti vietējie iedzīvotāji, kliedzot: "Prom!"

Turcija piektdien paziņoja, ka vairs neturēs slēgtu savu robežu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu. Šādu lēmumu Ankara pieņēma pēc tam, kad Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas armijas karavīri.

Saskaņā ar ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas sniegtajiem datiem Turcijā pie robežas ar Grieķiju sapulcējušies vismaz 13 000 migrantu.

Raidorganizācija "Euronews" ziņo, ka pirmdien pie Grieķijas krastiem, apgāžoties migrantu laivai, gājis bojā sešus vai septiņus gadus vecs zēns. Pārējie 47 migranti tika izglābti pie Lesbas salas. Grieķijas krasta apsardze apgalvo, ka migranti laivu apgāzuši tīšuprāt, lai tiktu veikta glābšanas operācija.

Grieķija uz robežas izmantojusi asaru gāzi un sarīkojusi pierobežā militārās mācības, lai atvairītu migrantus, vēsta "Financial Times". 

Grieķija brīdinājusi, ka "darīs visu, kas vajadzīgs", lai aizsargātu savas robežas pēc tam, kad Turcija atvēra savu robežu uz Eiropu, tādējādi pārkāpjot ar Eiropas Savienību (ES) noslēgto vienošanos. 

Grieķijas valdības pārstāvis pirmdien noliedza, ka Grieķijas robežsardze šāvusi uz cilvēkiem, kuri nelikumīgi centušies pārkāpt valsts robežu, raksta aģentūra "Reuters". Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans iepriekš bija paziņojis, ka Grieķijas karavīri esot nogalinājuši divus migrantus un vēl vienu smagi ievainojuši.

Eiropas Savienības robežapsardzes aģentūra "Frontex" svētdien paziņoja, ka palielinājusi trauksmes līmeni uz robežām ar Turciju līdz augstam.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, bažījas, ka karadarbības dēļ no Sīrijas valstī ieradīsies vēl lielāks skaits bēgļu.

GALERIJA: Tūkstošiem imigrantu pulcējas uz Turcijas - Grieķijas robežas

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu