Tūkstošiem nelegālo imigrantu turpina mēģinājumus iekļūt Grieķijā

LETA/AP
Tūkstošiem nelegālo imigrantu turpina mēģinājumus iekļūt Grieķijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Foto: AFP/SCANPIX

Tūkstošiem nelegālo imigrantu otrdien turpina mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Grieķijas zemes robežu ar Turciju.

Daudzi no viņiem mēģina pārbrist vai pārpeldēt robežupi Eirosu.

Grieķijas varasiestādes ziņo, ka naktī uz otrdienu tās nav pieļāvušas, ka aptuveni 1000 nelegālo imigrantu iekļūtu valstī, pārbrienot Eirosas mitraines robežas dienvidu sektorā.

Kopumā pēdējo 24 stundu laikā novērsti 5183 robežas nelegālas šķērsošanas mēģinājumi. Vēl 45 personas aizturētas. Viņu vidū pamatā ir afgāņi, pakistānieši, marokāņi un bangladešieši.

Grieķija ir nepārprotami paziņojusi, ka tās robeža ir slēgta, un uz robežu nosūtīta armija un policijas īpašo uzdevumu vienības, lai sniegtu atbalstu robežpolicijai. Lai novērstu masveida mēģinājumus nelikumīgi šķērsot robežu, Grieķijas drošības spēki likuši lietā asaru gāzi un ūdensmetējus.

Armijas un policijas posteņi izvietoti arī dziļāk iekšzemē, lai pārtvertu tos, kam tomēr izdevies izlauzties caur robežu.

Kā ziņots, ceturtdien Turcija paziņoja, ka vairs neliks šķēršļus migrantiem, kas vēlas doties uz Eiropu, un pēc šī paziņojuma robežas virzienā sākās masveidīga nelegālo imigrantu plūsma. Starp tiem, kas šobrīd drūzmējas pie Grieķijas robežas vairums, šķiet, ir afgāņi, taču viņu vidū ir arī daudzu citu valstu pilsoņi, tostarp irāņi, irākieši, bangladešieši un sīrieši.

Daļa nelegālo imigrantu mēģina sasniegt arī Grieķijai piederošās salas Egejas jūrā.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka pēc karadarbības eskalācijas Sīrijas Idlibas provincē Turcijai, kas jau uzņēmusi aptuveni 3,6 miljonus sīriešu bēgļu, neizbēgami draud jauns bēgļu vilnis, ar kuru Ankara vairs nespēj tikt galā. Tāpēc tā bijusi spiesta atvērt bēgļiem robežu ar Eiropas Savienību (ES), kas neturot savus solījumus un nesniedzot Turcijai pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai.

Pirmdienas vakarā Grieķijas varasiestādes paziņoja, ka kopš sestdienas rīta novērsti vairāk nekā 24 000 mēģinājumi nelegāli šķērsot zemes robežu ar Turciju. 183 cilvēki ir aizturēti, taču starp viņiem ir ļoti maz sīriešu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu