Pie Saeimas noslēdzies reģionālās reformas pretinieku protests

FOTO: TVNET

Šodien no plkst.7.30 līdz 9.30 vismaz 15 dažādās Latvijas vietās notiek smagās tehnikas protesta braucieni, kuru mērķis ir paust neapmierinātību par gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu.

Protestējot pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, šorīt pie Saeimas pulcējušies aptuveni 100 cilvēku no Jaunjelgavas, Ventspils, Varakļānu, Limbažu, Pāvilostas, Inčukalna, Stopiņu un citiem novadiem. Kārtību notikuma vietā uzrauga policijas darbinieki.

Kopumā protesta akciju atbalsta 40 pašvaldības, bet aktīvi piedalās 30 vietvaras.  Plānots, ka protesta brauciena maršruts skars 20 novadus un divas pilsētas. Kopumā tiks iesaistītas vairāk nekā 400 tehnikas vienības. Akcijas dalībnieki plāno pārvietoties ar ātrumu 10 kilometri stundā, ievērojot 50 metru atstarpi starp transportlīdzekļiem un darbinot skaņas signālus. 

Protesta braucieni notiks vismaz 15 dažādās Latvijas vietās

 Ventspils novada iedzīvotāji ar smago tehniku protestēs uz Ventspils šosejas posmā no Popes līdz Usmai. Pulcēšanās notiks Popes pagastā, kur kopā ar šoferiem, kas pēc tam autokolonnā pa Ventspils šoseju no Popes dosies līdz Usmai. 

Tāpat uz Ventspils šosejas protests notiks Talsu apkārtnē, ceļu sākot pie Talsu viadukta.

Jelgavā akcijas brauciens ar tehniku notiks maršrutā Eleja - Jelgava - Miera iela - rotācijas aplis - Miera iela - Lietuvas šoseja - Eleja. Plānotais dalībnieku skaits - 70 traktortehnikas vienības.

Savukārt Kandavas novada pašvaldībā aģentūra LETA uzzināja, ka ceturtdien no plkst.7.30 līdz 10 būs apgrūtināta satiksme uz šosejas Rīga-Ventspils, kā arī pie pagrieziena uz Jelgavu. Plānots, ka no Kandavas novada Rīgas virzienā līdz Tukumam dosies ap 40 tehnikas vienības.

Pulcēšanās visiem interesentiem, arī ar vieglajām automašīnām, notiks plkst.7.30 pie Kandavas pagrieziena pie degvielas uzpildes stacijas "Circle K" vai Līgciema ceļa.

Plānots, ka plkst.8.30 pie Alsungas kultūras nama pulcēsies vismaz desmit tehnikas vienības, kas kursēs pa Kuldīgas - Alsungas - Jūrkalnes autoceļu Alsungas novada teritorijā.

Savukārt uz Tallinas šosejas protesta brauciens notiks Skultes apkārtnē, kā arī posmā no Ainažiem līdz Svētciemam, kur smagā tehnika kursēs abos virzienos.

Sēlijas zemnieki protesta akcijai pievienosies, braucot no Viesītes un Salas virzienā uz Jēkabpili. Auces novada protestētāji pa Jelgavas ceļu dosies braucienā uz Kroņauci, savukārt uz Bauskas šosejas divvirzienu smagās tehnikas satiksme tiks organizēta ceļa posmā no Rosmes pagrieziena, šķērsojot Iecavu. Pie Iecavas kultūras nama no plkst.7.30 notiks arī vietējo iedzīvotāju pulcēšanās. 

Savukārt Ilūkstē apgrūtināta satiksme būs uz reģionālas nozīmes autoceļa no Pilskalnes uz Sventi. Tiek lēsts, ka no Sventes līdz Sventes aplim dosies ap 100 tehnikas vienības.

Latgalē zemnieki protestēs arī Kārsavā un uz Viļakas - Kārsavas ceļa, atbalstot Baltinavas novada pārstāvjus. 

Valsts policija informējusi, ka šajā laikā uzraudzīs satiksmi un sabiedrisko kārtību, un atgādina, ka protestu dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi.

27

Saeimai lemjot par pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu, protestā pie parlamenta plāno pulcēt ap 200 cilvēkus

 Šodien, Saeimai otrajā lasījumā skatot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, pie parlamenta plānots pulcēt līdz 200 administratīvi teritoriālās reformas pretiniekiem.

Rīgas domē apstiprināja, ka no plkst.8.30 līdz 9.30 pie Saeimas ir pieteikta protesta sapulce ar mērķi vērst parlamenta deputātu uzmanību uz administratīvi teritoriālās reformas riskiem un problēmām, rosinot to apturēt. Pasākumu pieteikusi privātpersona un plānots, ka tajā piedalīsies vismaz 200 cilvēki.

27

Savukārt rīkotāju sniegtā informācija liecina, ka pasākumā varētu pulcēties 150-200 iedzīvotāju, kuri iebilst pret administratīvi teritoriālās reformas virzību.

Saeima šodien otrajā lasījumā sāks skatīt likumprojektu par administratīvi teritoriālo reformu, un tiek prognozēts, ka tas varētu būt ļoti laikietilpīgs process, jo likumprojektam iesniegti vairāk nekā 300 priekšlikumi.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija iepriekš atbalstīja lielāko daļu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma par jauno novadu teritorijām Pierīgas, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionos. 

27

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā.

Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 40 pašvaldības.

Uz augšu
Back