Labākās Latvijā: Būvniecības Gada balvas 2019 laureāti

FOTO: Publicitātes foto

Konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva 2019 gala ceremonija norisinājās 2020.gada 10.martā kultūras pilī Ziemeļblāzma, klātesot valsts un pašvaldību pārstāvjiem, uzņēmumu vadītājiem, arhitektiem un nekustamo īpašumu attīstītājiem.

Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva ir lielākais būvju izvērtēšanas konkurss Latvijā, kuram tika iesniegti kopskaitā 162 pieteikumi 10 nominācijās.

Konkursā piedalījās arī ārzemju objekti, kuru tapšanā iesaistīti Latvijas pilsoņi – būvniecības speciālisti.

GRAND PRIX balvas kā vērienīgākie un nozīmīgākie 2019.gada projekti saņēma divi objekti. Viens no tiem ir jaunā kultūrtelpa Hanzas perons, kas jau paspējis iegūt starptautisku profesionāļu atzinību. Objekta tapšanas komanda pasūtītājs Pillar Development, projekts Reinis Liepiņš un Sudraba Arhitektūra, būvnieks Pillar Contractor, būvuzraudzība Būvuzraugi LV.

FOTO: Publicitātes foto

Otru GRAND PRIX balvu saņēma Saules kolektoru sistēma Salaspilī. Arī šis objekts, kā viens no vērienīgākiem Eiropas saules enerģijas akumulācijas parkiem, raisījis aktīvu interesi Latvijā un ārzemēs.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Jaunbūve – sabiedriska ēka

Piešķirtas divas 1.vietas

1.vieta - Business Garden Rīga 1.kārtas ēkas Malduguņu ielā 1 un 2, Mārupe, pasūtītājs Vastint Latvia, projekts Depo projekts, būvnieks Skonto Būve, būvuzraudzība Forma 2.

FOTO: Publicitātes foto

1.vieta - Daudzfunkcionālais centrs AKROPOLE, Maskavas iela 257, Rīga, pasūtītājs M257, projekts Sarma&Norde arhitekti, būvnieks Merks, Mitnija, būvuzraudzība Būvuzraugi LV.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Jauna dzīvojamā ēka

1.vieta - Daudzdzīvokļu ēkas ar komercplatībām jaunbūve Lāčplēša iela 11/13, Rīga, pasūtītājs Axi Invest, projekts SZK/Z, būvnieks LNK INDUSTRIES GROUP, būvuzraudzība Arhis Konsultanti.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Pārbūve

1.vieta – Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli, Tukuma rajons, Kandavas novads, Kandavas pagasts, Rūmene, pasūtītājs HOTEL BERGS, projekts Zaigas Gailes birojs, būvnieks PKE, būvuzraudzība Anna Ķuzāne.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Fasāžu rekonstrukcija

1.vieta – Fasādes atjaunošana Čaka iela 26, pasūtītājs OA GROUP, projekts ALTA GRUPA, būvnieks SMART BUILD, būvuzraudzība ADBS.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Restaurācija

1.vieta - Ēkas pārbūve un restaurācija Vecpilsētas iela 14, Jelgava, pasūtītājs Jelgavas pilsētas dome, projekts Livland group, būvnieks RERE MEISTARI, būvuzraudzība Jurēvičs un partneri.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Jauna inženierbūve

1.vieta - Māra Štromberga BMX trase Valmiera, Rīgas iela 91/ Čempionu iela 3, Valmiera, pasūtītājs Valmieras pilsētas pašvaldība, būvprojekta izstrādātājs BALTA ISTABA”, būvnieks SANART, būvuzraudzība Būvuzraugi LV.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Inženierbūve – pārbūve

1.vieta - Tramvaja līnijas un pieguļošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija Liepājā, pasūtītājs Liepājas pilsētas pašvaldība, projekts REM PRO, būvnieks Rīgas tilti, būvuzraudzība Konstruktionsgruppe Bauen Latvija.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Koka būve

1.vieta - Brīvdabas koncertzāle Mītava Pasta sala 1, Jelgavas, pasūtītājs Jelgavas pilsētas pašvaldība, projekts Projektu birojs Grietēns un Kagainis, būvnieks Igate Būve, būvuzraudzība Jurēvičs un Partneri.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Publiskā ārtelpa

1.vieta – Ekspozīcija Āfrikas savanna Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā Meža prospektā 1, pasūtītājs RDPAD, projekts PS RE-ARTA, arhitekte Indra Valtere, ainavu arhitekte Kristina Briķe, būvnieks PS BBA un Tilts, būvuzraudzība Būvuzraugi LV.

FOTO: Publicitātes foto

Nominācija Industriālā būve

1.vieta – Modulārs gaisa dzesēšanas 9,6MW datu centrs Gldani Free Industral Zone, Gldani district, Tbilisi, pasūtītājs Georgia BitFury Holding B.V., projekts BŪVNIECĪBAS PADOMDEVĒJS, būvnieks un būvuzraudzība Forma 2.

FOTO: Publicitātes foto

Uz augšu