"Covid-19": Itālijā stājušies spēkā stingri ierobežojumi

TVNET/LETA/AFP
"Covid-19": Itālijā stājušies spēkā stingri ierobežojumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

No otrdienas ierobežoti ceļojumi pa Itāliju, un visā valstī aizliegti publiski pulcēšanās pasākumi, tai skaitā sporta sacensības, jo Itālijas valdība tādā veidā mēģinās apkarot "Covid-19" izplatību.

Vienīgi tās sporta sacensības, kuras organizē starptautiskas organizācijas, drīkstēs norisināties, bet bez skatītāju klātbūtnes.

"Visu veidu pulcēšanās sabiedriskās vietās vai sabiedrībai atvērtās vietās" tiek aizliegtas, teikts dekrētā, bet visu rangu un disciplīnu sporta pasākumi tiek atcelti, pat augstākajā futbola līgā A sērijā.

Visi slēpošanas kūrorti tiek slēgti, un kinoteātriem, muzejiem, naktsklubiem un tamlīdzīgām vietām jāpaliek slēgtiem pēc rīkojuma slēgt savas durvis nedēļas nogalē, lasāms dekrētā.

Bāri un restorāni drīkst strādāt no sešiem rītā līdz sešiem vakarā, un tikai tad, ja starp klientiem iespējams vismaz metru attālums, bet Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte mudina cilvēkus "palikt mājās".

Bezprecedenta pasākumi, kas būs spēkā līdz 3.aprīlim, pirmdienas vakarā no vairākiem lieliem ziemeļu apgabaliem tika attiecināti uz visiem Itālijas iedzīvotājiem - vairāk nekā 60 miljoniem.

Kopš "Covid-19" slimība pirmo reizi parādījās Ķīnā pagājušā gada beigās, Itālija ir kļuvusi par tās Eiropā vissmagāk skarto valsti, un saslimšanas gadījumu skaits ir strauji pieaudzis līdz vairāk nekā 9000. Līdz šim miruši jau vairāk nekā 400 cilvēku.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ceļošana ir atļauta tikai vissteidzamāko darbu vai veselības apsvērumu dēļ, bet cilvēki varēs atgriezties savās mājās no citurienes.

Pasākumi paplašina karantīnas zonu, ko Itālija svētdien bija noteikusi savai rūpnieciskajai ziemeļu zonai ap Milānas un Venēcijas pilsētām.

Visas skolas un universitātes tiek nekavējoties slēgtas, un uzņēmumi ir mudināti dot darbiniekiem atvaļinājumu.

Reliģiskās iestādes paliks atvērtas, ja cilvēki tur var ievērot metra attālumu vienam no otra, taču tādas ceremonijas kā

laulības, kristības un bēres ir aizliegtas līdz 3.aprīlim.

Pirms dekrēta parakstīšanas premjerministrs Konte dramatiskā vakara televīzijas uzrunā teica, ka to "var apkopot šādi: es palieku mājās".

"Ikvienam ir jāatsakās no kaut kā, lai aizsargātu pilsoņu veselību," viņš teica. "Šodien ir mūsu atbildības brīdis. Mēs nevaram ļaut sev nesargāties."

Tomēr par spīti iepriekšējiem ierobežojumiem Lombardijas reģionam, pirmdien turpināja kursēt vilcieni un daudzi reisi uz Milānu un no tās.

Cilvēkiem, kuri vēlēsies doties uz citu valsts daļu, būs jāaizpilda standartizēta veidlapa, pamatojot viņu ceļojuma iemeslus.

GALERIJA: Koronavīrusa uzliesmojums Itālijā

Valdības dekrētā teikts, ka šīs veidlapas, kas jāiesniedz varas iestādēm dzelzceļa stacijās un lidostās, kā arī uz galvenajiem ceļiem starp pilsētām, darbosies pēc sirdsapziņas principa, un nebūs nepieciešami pierādījumi par "nepieciešamību".

Lielveikali, kas naktī ir atvērti Romā un Neapolē, bija pilni, iedzīvotājiem iegādājoties pārtiku, kā arī ziepes un dezinfekcijas līdzekļus, ziņoja Itālijas plašsaziņas līdzekļi.

Tikmēr Itālijas amatpersonas saskārās ar papildu galvassāpēm pēc tam, kad ieslodzītie, baidoties no infekcijas, protestēja vai rīkoja protestus 23 cietumos visā valstī, izraisot vairāku cilvēku nāvi.

Daži ieslodzītie lūdza piešķirt amnestiju veselības krīzes dēļ.

Valdības pirmais ierobežojumu kopums Itālijas ziemeļos izraisīja akciju tirgu krišanos, Milānas biržas indeksam dienā zaudējot vairāk nekā 11% vērtības.

Itālijas veselības aizsardzības amatpersonas sestdien bija brīdinājušas, ka Lombardijas ziemeļu reģionā intensīvās terapijas pacientiem sāk trūkt gultasvietu. Valdība sākusi izmantot arī pensionētu ārstu palīdzību, cenšoties ātri iesaistīt veselības aprūpes pakalpojumos vēl 20 000 darbinieku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu